Rossi bol blízko k 200. pódiu. Španiel ho pokoril v poslednom kole

Talian Franco Morbidelli zvíťazil v nedeľňajších pretekoch MotoGP na Veľkej cene San Marína.

13.09.2020 16:21
Valentino Rossi Foto: ,
Valentino Rossi naháňa Franca Morbidelliho, víťaza Veľkej ceny San Marína.

Druhý skončil Morbidelliho krajan Francesco Bagnaia a tretí finišoval španielsky jazdec Joan Mir. Pre Morbidelliho to bol prvý triumf v kariére v elitnej triede motocyklov.

„Neviem opísať svoje pocity, stále ich spracovávam. Viem len toľko, že som nesmierne šťastný a teraz si to užívam,“ citovala víťaza agentúry DPA.

Preteky nedokončil doterajší líder celkového poradia Fabio Quartararo z Francúzska, do čela sa dostal Talian Andrea Dovizioso. Talian Valentino Rossi bol blízko svojho 200. pódiového umiestnenia v kariére, no v poslednom kole ho predbehol Mir.

Výsledky – MotoGP:

1. Franco Morbidelli (Tal./Yamaha-SRT) 42:02,272 min, 2. Francesco Bagnaia (Tal./Ducati-Pramac) +2,217 s, 3. Joan Mir (Šp./Suzuki) +2,290, 4. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) +2,643, 5. Alex Rins (Šp./Suzuki) +4,044, 6. Maverick Viňales (Šp./Yamaha) +5,383

Celkové poradie po 6. pretekoch: 1. Dovizioso 76 bodov, 2. Fabio Quartararo (Fr./Yamaha-SRT) 70, 3. Jack Miller (Aus./Ducati-Pramac) 64

Viac na túto tému: #MotoGP #Valentino Rossi #Franco Morbidelli