Zanardiho stav sa zhoršil. Modlí sa za neho aj pápež

Niekdajší úspešný automobilový pretekár a aj štvornásobný paralympijský šampión v cyklistike Alessandro Zanardi je opäť na jednotke intenzívnej starostlivosti, jeho stav sa totiž zhoršil.

24.07.2020 18:49
Zanrdi Foto:
Alex Zanardi.

V utorok ho zo Sieni previezli do neurologického rehabilitačného centra v Costa Masnaga, no po troch dňoch sa ho museli ujať lekári na JIS-ke v Miláne.

Päťdesiattriročný Alessandro Zanardi po júnovej zrážke s kamiónom na handbiku absolvoval už tri väčšie operácie – dve v oblasti mozgu a jednu v tvárovej časti. Zostáva v umelom spánku.

Zanardi prišiel o obe nohy pred 19 rokmi na podujatí The American Memorial neďaleko nemeckého Klettwitzu. Počas zotavovania dokonca navrhol vlastnú protézu a často žartoval, že je vďaka nej konečne vyšší.

Neskôr presedlal na handbike a na paralympijských hrách v rokoch 2012 a 2016 získal dohromady štyri zlaté a dve strieborné medaily. Zúčastnil sa aj prestížneho newyorského maratón vo svojej kategórii je rekordérom slávneho Ironmana.

Pápež František po júnovej nehode vyzdvihol Alessandra Zanardiho ako príklad nezlomnej sily napriek nešťastiam, ktoré 53-ročného niekdajšieho pilota F1 postretli. Svätý otec poslal rodine športovca rukou písaný list, v ktorom ich ubezpečuje o modlitbách za zotavenie Alexa Zanardiho.

"Najdrahší Alessandro, tvoj príbeh je skvelým príkladom, ako znova začať po nepredvídateľných okolnostiach. Prostredníctvom športu si nás naučil žiť život hrdinu, prostredníctvom hendikepu si dával ľudstvu lekcie ľudskosti.

Ďakujem, že si dal silu mnohým, ktorí ju už strácali. Aj v tom bolestivom okamihu som s tebou a stále sa modlím za teba aj tvoju rodinu," napísala hlava katolíckej cirkvi.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #zranenia #nemocnica #havária #Alex Zanardi