Dakar je ruleta. Vždy sa jeden či dvaja nevrátia

13.01.2020 13:59
Paulo Goncalves
Paulo Goncalves zahynul počas nedeľnej 7. etapy Rely Dakar 2020. Autor:

Etapové umiestnenie či celkové poradie púštneho pekla v Saudskej Arábii v nedeľu nik neriešil. Siedmu etapu Rely Dakar poznačila tragédia. Po páde zomrel štyridsaťročný motocyklista z Portugalska Paulo Goncalves.

Záchranári ho našli v bezvedomí a snažili sa ho oživiť. Priamo na mieste incidentu im pritom pomáhali Goncalvesovi kolegovia – Slovák Štefan Svitko a Austrálčan Toby Price.

Po prevoze vrtuľníkom do nemocnice v meste Layla už lekári nemohli skúsenému pretekárovi pomôcť a konštatovali smrť.

Štefan
		Svitko sledoval dramatické momenty
		na...
Účastníci Rely Dakar 2020 držali minútu
		ticha...
+11Portugalčan Joaquim
		Rodrigues, krajan
		Paula...

Miestom tragédie krátko po Svitkovi prechádzal aj český pretekár Josef Macháček. „Šli sme okolo, videli sme motocykel, nebol tam sám. Bol to taký sporný bod, to je proste Dakar. Je to ruleta, vždy sa jeden alebo dvaja ľudia nevrátia,“ cituje ho Nova.

V podobnom duchu sa vyjadril aj krajan Macháčka Martin Šoltys, ktorý súťaží na kamióne: „K tomu nie je čo povedať, to je proste Dakar. Jediné, čo môžem povedať, je, že za celú posádku vyjadrujeme úprimnú sústrasť.“

Šoltysovi sa nepáčil ani profil trate, ktorý okomentoval: „Bolo to strašne rýchle. Vôbec sa mi to nepáčilo, nie je to technické. Skutočne sme celý deň išli stále 140 km/h.“

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rely Dakar 2020 #Paulo Goncalves #Martin Šoltys #Josef Macháček #7. etapa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku