Nahnevaný Homola nedokončil preteky. Trest dostal ako bonus

04.08.2019 20:31

Slovenský jazdec Matej Homola získal na víkendových pretekoch seriálu TCR 21 bodov do celkového poradia.

V prvých pretekoch na nemeckom okruhu v Oscherslebene obsadil 6. miesto, druhé však nedokončil. V priebežnom poradí mu patrí 4. miesto so štvorbodovou stratou na tretiu priečku.

Kvalifikácia do prvých pretekov sa Homolovi nevydarila podľa predstáv. Obsadil v nej až 13. miesto, napriek tomu sa v samotných pretekoch prepracovali na lichotivejšiu 8. priečku. Pri jednom z predbiehacích manévrov došlo k poškodeniu zadného kolesa, Homola však napriek tomu dokončil preteky.

Po pretekoch došlo ešte po penalizácii Nelsona Panciaticiho a Andreasa Bäckmana a slovenský pretekár sa tak posunul na 6. priečku a v celkovom poradí mu patrila 3. priečka.

Z 13-tej priečky štartoval aj do druhých pretekov. Tie však nedokončil. "Hnevá ma to. Nielenže som preteky nedokončil, ale ešte som aj dostal trest za kontakt s Maximom Pottym.

Nezdá sa mi to férové, Potty mi nenechal miesto a natlačil sa na mňa a pretočil sa. Ja mám za to trest 5 miest na štarte najbližších pretekov," konštatoval Homola, ktorý má síce na vedúceho Josha Filesa priepastnú stratu 92 bodov, na druhého v poradí Lucu Engstlera iba 13. „Stále ostávam pozitívny, mám "na dostrel“ druhé miesto a stále som v boji o titul. Už sa teším na preteky v Barcelone."

Priebežné poradie TCR series: 1. Josh Files (V. Brit.) 254 bodov, 2. Luca Engstler (Nem.) 176, 3. Julien Briché (Franc.) 166, 4. Matej HOMOLA 162, … 30. Martin RYBA (obaja SR) 8.

#Maťo Homola #TCR
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku