Vettel: Nie som taký pekný ako Kimi, do štyridsiatky jazdiť neplánujem

25.07.2019 19:29
Sebastian Vettel
Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen počas tlačovej konferencie pred Veľkou cenou Nemecka. Autor: ,

Pilot Formuly 1 Sebastian Vettel plánuje pokračovať v súťažení aj po tejto sezóne.

Viacerí kritici by si radšej priali, aby štvornásobný majster sveta F1 odišiel po svojej zlej sezóne z Ferrari do motoristického dôchodku. Nad tým však 32-ročný jazdec neuvažuje. „Nemyslel som na to,“ odpovedal Vettel na otázku o konci kariéry.

Súčasná sezóna je v jasnej réžii Mercedesu, čo neteší žiadneho fanúšika talianskej stajne. „Často sa dostávam pod tlak. Niekedy nejdú veci tak, ako by sme chceli. Dôležité je poučiť sa z chýb a snažiť sa zlepšovať. Nie som šťastný, ak zlyhám. Podvedome na seba vyvíjam tlak, ktorý je väčší ako tlak okolia. Som na seba dosť prísny,“ hovorí nemecký rodák.

Hoci nemá v úmysle skončiť s jazdením tak skoro, pripustil, že neplánuje pretekať do štyridsiatky ako jeho bývalý tímový kolega Fín Kimi Räikkönen. „Nie som taký pekný ako je teraz Kimi a lepšie to už nebude,“ žartoval Sebastian Vettel.

Jazdec tímu Ferrari sa tento víkend predstaví na Veľkej cene Nemecka. Na domáce preteky sa vždy veľmi teší. „Je to niečo špeciálne. Minulý rok som bol veľmi blízko k víťazstvu, uvidíme, ako blízko budem teraz,“ zakončil.

#F1 #Sebastian Vettel
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku