Arrivederci, Arrivabene! Červená revolúcia priniesla Ferrari nového šéfa

08.01.2019 10:53
Maurizio Arrivabene, Sebastian Vettel
Už bývalý šéf Ferrari Maurizio Arrivabene s pretekárom Sebastianom Vettelom. Autor: ,

Stajňa formuly 1 Ferrari vymenila pred novou sezónou tímového šéfa. Po štyroch rokoch skončil Maurizio Arrivabene a jeho nástupcom sa stal Mattia Binotto, ktorý od roku 2016 pôsobil v tíme v úlohe technického riaditeľa. Stajňa o tom informovala v tlačovom vyhlásení.

Ferrari čaká na titul od triumfu Kimiho Räikkönena v roku 2007, Pohár konštruktérov získala talianska stajňa naposledy v roku 2008.

V poslednom období Scuderia nedokázala čeliť triumfálnemu ťaženiu konkurenčného Mercedesu a nič na tom nezmenil ani príchod štvornásobného majstra sveta Sebastiana Vettela v roku 2015. Šesťdesi­atjedenročný Arrivabene z pozície tímového šéfa zažil len 14 víťazstiev, za ten čas vyhral Mercedes 58 pretekov.

Denník Gazzetta dello Sport informovali o zmene už pred oficiálnym potvrdením ako o „Červenej revolúcii“. Médiá už skôr písali o vážnych názorových nezhodách medzi šéfom tímu a technickým riaditeľom, teraz sa prezident Fiatu John Elkann a ľudia z jeho najbližšieho okolia rozhodli dať dôveru 49-ročnému Binottovi. Vylúčené navyše nie sú ani ďalšie personálne zmeny.

Stajňa Ferrari, za ktorú budú v budúcej sezóne jazdiť Vettel a namiesto Kimiho Räikkönena Charles Leclerc z Monaka, má naplánovanú prezentáciu tímu a auta na 15. februára. Majstrovstvá sveta sa začnú 17. marca v Austrálii.

#Maurizio Arrivabene #Mattia Binotto #Ferrari
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

37,99
Smútočná kytica krémové ruže

Smútočná kytica krémové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk