Takmer 5 rokov od pádu. Schumacher je našou súčasťou, znie z Mercedesu

, 26.12.2018 11:46

Prezident motoristického tímu Mercedes je neustále myšlienkami pri Michaelovi Schumacherovi, ktorý sa už päť rokov zotavuje po páde na lyžiach vo Francúzsku. Toto Wolff spomína na sedemnásobného šampióna F1 ako na skvelého človeka.

Michael Schumacher v kombinéze Mercedesu v roku...
Michael Schumacher v kombinéze Mercedesu v roku 2010. Autor: SITA/AP, MANU FERNANDEZ

„Je stále súčasťou Mercedesu a môjho osobného života. Myslíme na neho. Pre mňa je najlepší jazdec v histórii a úžasná osobnosť. Všetkým v tíme chýba ako konzultant a mentor. Je jedným zo zakladateľov úspešnej značky Mercedes v F1. Na Vianoce si želáme zdravie pre nás, naše rodiny a v mojom prianí je zahrnutý aj Michael,“ citovala Wolffa agentúra DPA.

Schumacher spadol pri lyžovaní vo francúzskom Méribeli 29. decembra. Tesne pred incidentom sa snažil pomôcť známemu na neupravenom teréne. Legendárny pretekár F1 po páde narazila hlavou do skaly a upadol do bezvedomia.

Až do júla 2014 bol v umelom spánku. Schumacherova rodina v decembri 2016 oznámila, že nehodlá informovať o jeho zdravotnom stave. „Nie je to téma pre verejnosť, musíme chrániť jeho súkromie,“ uviedla jeho manažérka.

Schumacherov právnik uviedol, že jeho klient sám nezvláda chôdzu. To je aj doteraz posledná oficiálna informácia z prostredia rodiny. Zotavuje sa v Glande neďaleko Ženevy.

#Mercedes #Michael Schumacher #Toto Wolff
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku