Mladá pretekárka po 11-hodinovej operácii odkazuje: Vrátim sa

21.11.2018 11:34
Sophia Flörschová
Usporiadatelia vyťahujú Sophiu Flörschovú zo zdemolovaného monopostu. Autor: ,

Nemecká pilotka Formuly 3 Sophia Flörschová sa chce po ťažkej havárii a takmer pol dňa dlhej operácii krčnej chrbtice opäť vrátiť do motoristického športu.

„Prežila som operáciu, ktorá trvala jedenásť hodín. Dúfam, že teraz to pôjde už len lepšie. Vrátim sa!“ napísala na svojom oficiálnom profile na facebooku. Flörschová ďalej uviedla, že ešte pár dní musí zostať na pozorovaní v nemocnici v Macau. Poďakovala sa zdravotnému personálu ako i ľuďom, ktorí jej pomáhali priamo na mieste nehody.

„Moje myšlienky sú so všetkými, ktorí boli zapojení do nehody. Dúfam, že sú všetci v poriadku,“ dodala.

Sedemnásťročná pretekárka preletela počas nedeľňajšieho svetového finále so svojím monopostom po kolízii s vozidlom Japonca Šo Cuboia cez bariéru z pneumatík a cez pletivo nad hlavami traťových komisárov v rýchlosti takmer 280 km/h. Flörschová si zlomila siedmy krčný stavec. Nevykazovala žiadne príznaky paralýzy a nemala poškodenú miechu. Po nehode bola pri vedomí a komunikovala.

Okrem nej previezli do nemocnice aj japonskú pretekárku, dvoch fotografov a traťového komisára. Kolíziu vyšetruje Medzinárodná automobilová federácia (FIA).

Okruhu v Macau má povesť nebezpečnej trate. Vlani tam zomrel britský motocyklový pretekár Daniel Hegarty, keď nabúral do bariéry v „Rybárovej zákrute“. V roku 2012 tam dva dni po sebe skonali portugalský motorkár Luis Carreira a hongkonský automobilový jazdec Phillip Yau. Informovala agentúra AFP.

#Sophia Flörschová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku