VIDEO: Hororová havária. Jediná žena v F3 takmer prišla o život

, 18.11.2018 14:28

Svetové finále formule 3 v Macau zatienila desivá nehoda sedemnásťročnej nemeckej pilotky Sophie Flörschovej.

So svojím monopostom po kolízii s iným vozidlom na konci dlhej cieľovej rovinky na mestskom okruhu v rýchlosti okolo 250 km/h vyletela z trate. Preletela cez bariéru z pneumatík a skrz pletivo nad hlavami traťových komisárov a ďalších prizerajúcich.

Federácia FIA ​​po niekoľkých minútach všeobecného zdesenie zahnala najhoršie obavy a oznámila, že jazdkyňa bola po nehode pri vedomí a komunikovala.

Po prevoze do nemocnice lekári zistili bližšie nešpecifikovanú fraktúru chrbtice, ktorá by ale podľa vyjadrenia otca zranenej pretekárky pre nemecké médiá nemali zasahovať hybnosť.

UPOZORNENIE: Obe videá sú len pre silné povahy

Zranení boli minimálne ešte ďalší štyria ľudia. Japonský pilot Šo Cubo, s ktorým mala Flörschová kolíziu, bol prevezený do nemocnice s bolesťami chrbta.

V starostlivosti lekárov sa ocitli aj dvaja fotografi a traťový komisár. Podľa prvých diagnóz utrpeli rôzne zranenia vrátane natrhnutej pečene, zlomeniny čeľuste a otrasu mozgu.

Závod bol po nehode prerušený, po hodine ale pokračoval a vyhral ho Brit Daniel Ticktum, ktorý obhájil vlaňajšie prvenstvo.

Flörschová v tohtoročnej sezóne vo formule 3 debutovala, predtým jazdila vo formule 4 a ako prvá žena v nej vybojovala aj dve pódiové umiestnenia.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box vintage kocka "S"  červené ruže

Flower box vintage kocka "S" červené ruže

29,99
Elite farebné frézie

Elite farebné frézie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk