Stlačenie súperovej brzdy trpko oľutoval. Fenati dva dni po amoku ukončil kariéru

, 11.09.2018 10:45, aktualizované: 12:29
Romano Fenati
Romano Fenati (v popredí) na archívnej snímke. Autor: ,

Taliansky jazdec Romano Fenati dva dni po skrate na VC San Marína MS cestných motocyklov ukončil kariéru.

Počas nedeľňajších pretekov triedy Moto2 vo veľkej rýchlosti stlačil brzdu svojmu konkurentovi Stefanovi Manzimu.

Vedenie tímu Marinelli Snipers zareagovalo na celý incident ukončením spolupráce s Fenatim. „Myslím si, že nastal čas odísť z motocyklového športu. Je koniec, zbohom,“ povedal Fenati pre taliansky denník La Repubblica.

Obaja pretekári sa počas VC San Marína dostali do konfliktu, ktorý vyvrcholil Fenatiho skratom, za čo ho vedenie šampionátu suspendovalo na dve nasledujúce VC. Jeho o tri roky mladšieho krajana potrestali stratou šiestich miest na štarte najbližšieho podujatia."

„Vždy som išiel na trať s cieľom zvíťaziť a byť Romanom Fenatim. Uvedomil som si však, že nikomu na mne nezáleží a nikto nezdieľa so mnou bolesť, ktorú v týchto dňoch prežívam. Usúdil som, že bude lepšie rozlúčiť sa s motocyklovým športom a naveky ukončiť kariéru,“ citovala Fenatiho agentúra DPA.

Podľa vlastných slov už s motocyklami skončil nadobro. „Teraz budem nejakú chvíľu pracovať v obchode svojho deda, spoločne s mamou,“ povedal taliansky jazdec v rozhovore pre denník La Repubblica.

Manzi medzitým talianskeho kolegu obvinil, že sa ho pokúsil zabiť. Hazardný počin mu preto vraj nikdy neodpustí. „Čin, pri ktorom sa súper svojho rivala vo viac než dvojstovke pokúsi stlačením brzdovej páky zabiť, je neodpustiteľný,“ uviedol.

#Stefano Manzi #Romano Fenati #Moto2
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku