Jedna z najväčších šancí pre Gondu. V prestížnej sérii štartuje s jazdcom z DTM

05.06.2018 11:58
Richard Gonda
Richard Gonda za volantom BMW M6 GT3. Autor:

Richard Gonda nastúpi do nasledujúcich pretekov prestížneho šampionátu International GT Open na belgickom okruhu Spa-Francorchamps v top zostave.

Počas víkendu 9. – 10. júna bude jeho kolegom aktuálny pilot DTM a továrenský jazdec BMW Joel Eriksson (SWE) a budú spolu reprezentovať stajňu Šenkýř Motorsport.

Zatiaľ čo slovenský jazdec Gonda sa už výbornými výkonmi zapísal do povedomia šampionátu International GT Open, a to vlani vo finálových pretekoch v Barcelone, pre továrenského jazdca BMW Motorsportu Erikssona to bude premiéra s automobilom kategórie GT3.

Mladý švédsky formulový pilot je nováčikom tohtoročného seriálu DTM, ktorý už v prvom víkende tejto mimoriadne populárnej série na Hockenheime obsadil vynikajúce 4. miesto. Gonda tak so švédskym kolegom a tímom mieria vysoko aj na legendárnom okruhu Spa-Francorchamps.

Richard Gonda za volantom BMW M6 GT3.
Richard Gonda za volantom BMW M6 GT3. Autor: Archív RG

“Šanca pretekať v takejto posádke prichádza možno párkrát za život. Preto som veľmi šťastný a vďačný, že budeme spoločne s Joelom hájiť farby tímu Šenkýř Motorsport na takom úžasnom okruhu. V Spa-Francorchamps som mal v minulosti dobrú rýchlosť a budem sa snažiť priniesť ju opäť.

I keď s GT3 to pre mňa bude na tomto okruhu premiéra, viem, že spolu s tímom spravíme v príprave maximum ako vždy. A potom bude už na mne a Joelovi, aby sme z BMW M6 postupne dostali celý jej potenciál. Konkurencia je silná a dobre rozbehnutá, preto nesmieme nič podceniť a budeme sa snažiť hneď zastihnúť tempo víkendu.

Rovnako sa teším, že vďaka takýmto významným podujatiam môžeme skvelo reprezentovať našich partnerov a sponzorov,” hovorí pretekár Gonda.

Richard Gonda.
Richard Gonda. Autor: Archív RG

Majiteľ tímu Robert Šenkýř: „Ide o spoločný projekt s továrenským tímom BMW Motorsport. Richard i Joel majú našu plnú dôveru, tešíme sa na vzrušujúci víkend na najkrajšej Grand Prix trati sveta.“

Sobotné a nedeľné preteky na legendárnom okruhu Spa-Francorchamps budú môcť slovenskí a českí fanúšikovia sledovať naživo na stanici Digi Sport či prostredníctvom Live-streamu na internete.

#SPA #Richard Gonda #International GT Open
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet červené ruže s gypsophilou

Sweet červené ruže s gypsophilou

73,99
Elite červené ruže Grand

Elite červené ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk