Schumacherov majetok má v rukách jeho otec. Manželka si musí pýtať povolenie

26.04.2018 10:09
Michael Schumacher
Michael Schumacher. Autor: ,

Niekdajší fenomenálny nemecký pretekár F1 Michael Schumacher sa už zrejme nezotaví z následkov nehody na lyžiach z decembra 2013.

Liečba 7-násobného majstra sveta ročne zhltne milióny eur, avšak majetok 49-ročného motoristického fenoména je naďalej obrovský. Jeho väčšinu spravuje otec bývalého dlhoročného jazdca Ferrari – Rolf Schumacher.

Kolízia na lyžiach spred piatich rokov mala pre Michaela Schumachera fatálne následky. Utrpel pri nej závažné poranenie hlavy, podrobil sa mnohým operáciám a dokonca ho istý čas udržiavali v umelom spánku, z ktorého sa prebúdzal viac ako päť mesiacov.

Momentálne sa oňho starajú v jeho dome vo Švajčiarsku bez zverejňovania špecifikácie zmien v zdravotnom stave.

Časopis Bilanz pred dvomi rokmi zverejnil rebríček najbohatších osobností F1. Napriek nákladnej rehabilitácii odhadol Schumacherov majetok na 700 miliónov eur.

Otec Michaela Schumachera Rolf.
Otec Michaela Schumachera Rolf. Autor: SITA/AP, Thibault Camus

Ako vypátralo nemecké periodikum Bunte, tieto peniaze z prevažnej miery spravuje spomenutý Rolf Schumacher.

Jeho syn Michael mu už v roku 1992 podpisom u notára udelil povolenie plne nakladať s jeho bankovým kontom. V tom čase sa už Schumacher stretával so svojou súčasnou manželkou Corinnou, ale ešte neboli zosobášení.

„Polovička“ Michaela Schumachera má taktiež prístup k manželovým miliónom, ale v prípade, že vynakladá väčšie obnosy peňazí, napríklad na nákup pozemkov, musí požiadať o povolenie príslušný súd. Magazín Bunte podotýka, že plnomocenstvo pre Rolfa Schumachera nevytvára v rodine napätie.

Corinna Schumacherová.
Corinna Schumacherová. Autor: SITA/AP, Thibault Camus

Pretekárov otec, ktorý žije v rozsiahlom panstve na brehu Ženevského jazera, má so svojou nevestou veľmi dobrý vzťah. V testamente Michaela Schumachera je taktiež zmienka o tom, že v prípade jeho smrti po ňom všetko zdedia manželka a deti.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Michael Schumacher #Rolf Schumacher #Corinna Schumacherová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku