Gonda hlási nové výzvy. Odštartuje nielen v prestížnom International GT Open

23.04.2018 16:36
Richard Gonda
Richard Gonda v BMW M6 GT3. Autor:

Spojenie úspešných mien, najvyššie ambície hneď v dvoch šampionátoch, podujatia na tratiach blízkych aj slovenskému fanúšikovi. Toto čaká automobilového pretekára Richarda Gondu v roku 2018.

Gonda vstupuje po zimnej príprave a vydarených tímových rokovaniach do nabitej sezóny. Predstaví sa vo svetovo populárnom a konkurenčne nabitom International GT Open a domácich motoristických priaznivcov poteší štartmi vo vytrvalostných majstrovstvách FIA Zóny strednej Európy.

Gonda ukáže svoje kvality v spojení s ďalším úspešným menom v motošporte – českým tímom Šenkýř Motorsport. Jeho zbraňou v novom ročníku bude vrcholový model BMW M6 GT3, ktorý disponuje 4,4 litrovým V8 turbomotorom a produkuje bezmála 600 koní, čo pri váhe menej ako 1300 kg Gondovi sľubuje naozaj silný zážitok za volantom.

V International GT Open sa Banskobystričan plánuje porovnávať s tými najlepšími v profesionálnej kategórii, v ktorej pravidelne štartuje niekoľko továrenských tímov a jazdcov. Súčasťou pretekárskych víkendov je aj Európska F3, v ktorej sa stal Gonda v roku 2013 šampiónom, takže toto prostredie dôverne pozná.

Pódiová oslava Richarda Gondu na Slovakia Ringu.
Pódiová oslava Richarda Gondu na Slovakia Ringu. Autor: RG

Vo farbách Šenkýř Motorsport by rád zažiaril na niekoľkých vybraných významných podujatiach na známych európskych tratiach ako Spa-Francorchamps, Monza, Hungaroring či Barcelona-Catalunya. Účinkovanie ambiciózneho slovenského pretekára budú môcť fanúšikovia sledovať aj na stanici Digi Sport.

„Po vlaňajšej veľmi pozitívnej skúsenosti s tímom Šenkýř Motorsport sme, prirodzene, rokovali aj o možnostiach na túto sezónu. Môj nový šéf Robert Šenkýř vedie tím, v ktorom má každý člen veľmi profesionálny prístup, cenné skúsenosti a dôležitý hlad po víťazstve, s ktorým sa aj ja každé ráno zobúdzam. Preto ma naozaj teší, že tento rok budeme spolupracovať a som veľmi rád, že odštartujem vo farbách BMW,“ vraví Gonda a dopĺňa:

„Víťaziť vo vrcholovej kategórii nie je hračka a GT Open je tvrdý šampionát. Budem sa však ako vždy snažiť dať zo seba maximum a dostať naše BMW čo najvyššie. Rovnako budem robiť pre tím čo najlepšiu prácu a verím, že aj pozitívnym prínosom, pretože víťazstvá sú vždy o obojstrannom prístupe.“

Richard Gonda v BMW M6 GT3.
Richard Gonda v BMW M6 GT3. Autor: RG

Vytrvalostné majstrovstvá FIA Zóny strednej Európy majú v kalendári hneď niekoľko tratí v blízkosti Slovenska – rovnako ako v GT Open je medzi nimi Hungaroring, Gonda odštartuje aj na Red Bull Ringu, Brne či už tradične na Veľkej cene Slovenska na Slovakia Ringu. V tomto seriáli bude zdieľať BMW M6 GT3 s Jakubom Knollom, svojím tímovým kolegom na vytrvalostné preteky.

„Teším na spoluprácu s Jakubom, ktorý už v pretekoch Zóny strednej Európy získal množstvo triumfov, s M6-tkou má dobré skúsenosti a verím, že budeme tvoriť dobrú posádku. Na fyzickej príprave sme v zime poriadne zamakali pod vedením Juraja Moravčíka, vďaka čomu sa cítim byť najlepšie pripravený na všetky tohtoročné výzvy,“ netají spokojnosť Gonda.

Súťažná premiéra vo FIA CEZ (Central European Zone) ho čaká na maďarskom Hungaroringu už tento víkend (28.-29. 4.).

„Je skvelé odštartovať sezónu tak blízko k Slovensku. Hungaroring je pekná a technická trať. S BMW M6 GT3 zatiaľ nemám veľa skúseností, no už viem, že byť s týmto monštrom rýchly si vyžaduje veľké zručnosti. Má motor vpredu a všetkých takmer 600 koní poháňajú zadné kolesá. Zadná časť auta tak chce vždy utiecť niekam inam, ako potrebujete – a obzvlášť z pomalých zákrut, ako sú tu.

Kľukatý Hungaroring tak nie je typ trate, na ktorej by sa práve M6 cítila ako doma, sedieť by jej mali skôr rýchlejšie okruhy. Preto bude dôležité sa hneď od začiatku víkendu sústrediť na vylepšovanie nastavenia, analyzovanie telemetrie a reagovanie na podmienky. Na štarte budú rýchle posádky, a tak pôjdeme kolo po kole a budeme sa snažiť získať na začiatku sezóny čo najviac bodov,“ avizuje Gonda.

Kalendár GT Open 2018
Portugalsko Estoril 14. – 15. 04.
Belgicko Spa 09. – 10. 06.
Maďarsko Hungaroring 07. – 08. 07.
Anglicko Silverstone 01. – 02. 09.
Taliansko Monza 22. – 23. 09.
Španielsko Barcelona 20. – 21. 10.
Kalendár FIA CEZ 2018
27. 04. – 29. 04. Hungaroring, Maďarsko
18.05. – 20.05. Red Bull Ring, Rakúsko
01.06. – 03.06. Cerklje, Slovinsko
03.08. – 05.08. Grobnik, Chorvátsko
17.08. – 19.08. Slovakia Ring, Slovensko
31.08. – 02.09. Usće, Srbsko
07.09. – 09.09. Brno, Česká republika
#International GT Open #Richard Gonda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
139,99
Amore červené ruže Grand

Amore červené ruže Grand

29,99
Kytica pre dievčatko

Kytica pre dievčatko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk