VIDEO: Räikkönen prešiel nohu mechanikovi, mastná pokuta pre Ferrari

, , 09.04.2018 07:07
Ferrari, mechanik
Mechanik Ferrari v bolestiach po nevydarenej výmene pneumatík. Autor: ,

V 36. kole Veľkej ceny Bahrajnu formuly 1 sa odohral dramatický moment.

Fínsky pretekár Kimi Räikkönen musel odstúpiť z tretieho miesta po nevydarenej druhej výmene pneumatík v 36. kole síce dostal pokyn k výjazdu z boxov, ale nemal dobre pripevnené ľavé zadné koleso a navyše prešiel nohu mechanikovi, ktorý so zlomeninou holennej aj lýtkovej kosti skončil v nemocnici.

Zábery nie sú vhodné pre citlivejšie povahy.

„Dostal som zelenú, tak som sa rozbehol. To je moja práca. Nemôžem vidieť, čo sa deje za mnou a bohužiaľ som ho zranil. Snáď bude čoskoro v poriadku,“ povedal Räikkönen.

„Mám trochu zmiešané pocity. Vyhral som, ale náš mechanik sa zranil,“ dodal jeho tímový kolega Vettel, ktorý triumfoval v druhých pretekoch sezóny.

Stajňa Ferrari za nebezpečné počínanie dostala od komisárov pokutu 50 000 eur. Fraktúra ihlice a píšťaly si vyžiadala chirurgický zákrok. „Som v poriadku. Ďakujem všetkým, ktorí sa o mňa strachovali,“ uviedol Cigarini na instagrame a pripojil fotku z nemocničného lôžka.

Surgery ok. I have to thank all the people worried for me. Nothing else, just a big thanks. Hugs! L'operazione è andata bene. Voglio ringraziare tutte le persone che hanno chiesto di me e si sono preoccupate. Solo un grande GRAZIE. Abbracci #thanks #grazie

Príspevok, ktorý zdieľa Francesco Cigarini (@francesco.ci­garini), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018–04–09T00:50:01+0­0:00“>8 Apr 2018 o 5:50 PDT</time>

#Veľká cena Bahrajnu #Kimi Räikkönen #Ferrari
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

73,99
Srdce červené ruže valentín

Srdce červené ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk