Slovensko má nový rely tím, Koči bude jazdiť na Fabii za 200-tisíc. Pozrite si ju

27.02.2018 14:34

Na rely scénu vstupuje nový slovenský tím. Juniorský vícemajster sveta z roku 2016 Martin Koči bude v tejto sezóne súťažiť v novovzniknutom tíme Škoda Slovakia Motosport.

Jeho spolujazdcami na špeciálnom pretekárskom automobile Škoda Fabia R5 budú Radovan Mozner ml. a Filip Schovánek.

„Byť súťažným jazdcom v tomto tíme je pre mňa obrovská výzva, veľká motivácia. Dodá mi to novú energiu. Fabia R5 je špičkové pretekárske auto, nedávno na ňom továrenský tím zvíťazil vo svojej kategórii na prvých pretekoch seriálu majstrovstiev sveta na Rely Monte Carlo,“ povedal na tlačovej konferencii Koči.“

Na margo svojich cieľov v nadchádzajúcej sezóne dodal: „Myslím si, že športovcovi môže len pomôcť, ak má najvyššie ambície. Ja som si už ako malé dieťa dal jeden cieľ – stať sa absolútnym majstrom sveta. Užívam si tú cestu, myslím, že smeruje správne, že postupne napredujem. V nadchádzajúcej sezóne si dávam ešte separátne ciele, vyjazdiť pre tím titul absolútneho majstra Slovenska a titul majstra Európy U28.“

Súťažnú sezónu odštartuje Koči na prvých pretekoch osemdielneho seriálu JME na Rely Azorské ostrovy (22. – 24. marca). Prvými pretekmi seriálu majstrovstiev Slovenska bude 13. – 14. apríla Rely Prešov.

Kočiho špeciál Fabia R5, pripravený na súťaže podľa predpisov Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA), stojí viac ako 200.000 eur. Je vybavený preplňovaným motorom 1,6 l, disponuje pohonom všetkých kolies, sekvenčnou päťstupňovou prevodovkou a nastaviteľným podvozkom so zavesením vpredu aj vzadu. Regule FIA určujú maximálnu hmotnosť 1230 kg. Palivová nádrž má objem 82,5 l.

Program juniorských majstrovstiev Európy v rely 2018:

  • 22.–24. marca: Rely Azorské ostrovy
  • 4.–5. mája: Rely Kanárske ostrovy
  • 1.–3. júna: Akropolis rely
  • 15.–17. júna: Rely Cyprus
  • 20.-22. júla: Rely Rím
  • 24.-26. augusta: Rely Barum Zlín
  • 21.–22. septembra: Rely Poľska
  • 12.–13. októbra: Rely Liepaja
#Škoda Slovakia Motosport #Rely #Martin Koči
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box čierna kocka "L" červené ruže

Flower box čierna kocka "L" červené ruže

25,99
Flower box čierny ovál "L" gypsomilka a červená ruža

Flower box čierny ovál "L" gypsomilka a červená ruža

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk