Schumachera uviedli do Siene slávy. Stále bojuje, vraví jeho veľký priateľ Todt

, 07.12.2017 08:47

Medzinárodná automobilová federácia (FIA) založila Sieň slávy. Na úvod do nej v Paríži uviedli všetkých 33 majstrov sveta formuly 1.

Staršiu generáciu na galavečere zastupovali Jackie Stewart, Alain Prost či Mario Andretti, zo súčasných hviezd nechýbali Sebastian Vettel či Fernando Alonso.

Ako poslednému sa pocty dostalo držiteľovi rekordných siedmich titulov Michaelovi Schumacherovi, ktorý v závere roka 2013 utrpel pri nehode na lyžiach ťažké zranenia hlavy a odvtedy sa na verejnosti neobjavil.

„Všetci vieme, že tu Michael mal byť a som si absolútne istá, že by tu veľmi rád bol. Ku všetkým v tejto miestnosti prechovával vždy veľkú úctu a bol by mimoriadne poctený,“ uviedla dlhoročná Schumacherovom manažérka Sabine Kehmová, ktorá prevzala cenu namiesto legendárneho Nemca.

„Michael nám chýba. Stále bojuje, nevzdáva sa. Je výnimočný nielen pre motošport, ale aj ľudsky. Je môj veľký priateľ,“ povedal prezident FIA a bývalý generálny manažér Ferrari Jean Todt.

Jean Todt a Michael Schumacher počas spoločného...
Jean Todt a Michael Schumacher počas spoločného pôsobenia vo Ferrari v októbri 2006. Autor: SITA/AP, LUCA BRUNO

Ten bude pri piatkovej voľbe bez protikandidáta a čaká ho tak tretie funkčné obdobie na čele federácie, o založení Siene slávy uvažoval dlhšiu dobu. „Už bolo načase, aby ju motošport mal. Zdalo sa nám logické, že by sme mali začať šampiónmi formuly 1,“ uviedol sedemdesiatje­denročný Francúz.

Budúci rok do Siene slávy FIA uvedú majstrov sveta v rely, o rok neskôr budú nasledovať šampióni vytrvalostných pretekov. Potom budú Sieň slávy rozširovať po jednotlivých menách.

#FIA #Jean Todt #Michael Schumacher #Sieň slávy FIA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Flower box čierny ovál "L" gypsomilka a červená ruža

Flower box čierny ovál "L" gypsomilka a červená ruža

39,99
Perla farebné tulipány a gerbery

Perla farebné tulipány a gerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk