Slávny tím sa vyhráža odchodom z F1. Nechceme zmenu ihriska, znie z Ferrari

06.11.2017 11:00
Sebastian Vettel
Sebastian Vettel v boxe Ferrari. Autor: ,

Prezident Ferrari Sergio Marchionne pohrozil odchodom tradičnej značky z kolotoča F1, ak nový majiteľ Liberty Media s Medzinárodnou automobilovou federáciou (FIA) pristúpia k zmenám motorových pravidiel.

Marchionne niektoré avizované novinky víta, napríklad zníženie prevádzkových nákladov pre stajne, nesúhlasí s plánmi vyrovnávania štartového poľa. Nové motorové pravidlá by mali tímy dostať na jednu úroveň, čím by Ferrari mohlo prísť o príslušnosť medzi elitou.

„Sme súčasťou DNA formuly 1 už od jej vzniku, ak sa však ihrisko zmení, nemáme záujem pokračovať v hre,“ poukázal Marchionne na účinkovanie talianskej značky v kolotoči od jeho začiatku v roku 1950. Odvtedy jej jazdci získali 228 triumfov vo Veľkých cenách, 16 konštruktérskych a 15 pretekárskych titulov.

„Jedinečnosť pohonného ústrojenstva je pre tímy špecifická, vypovedá o značke a zastáva jej pozíciu. Ak ju nemôžeme posilniť, nebudeme štartovať,“ dodal Marchionne. Ferrari má zmluvu vo formule 1 do roku 2020.

Prvé rokovania o budúcnosti F1 sa uskutočnia v utorok v Paríži. Liberty Media by v nich malo odprezentovať svoje smerovanie od roku 2021.

Hrozí aj zrušenie bonusov pre „veľké“ tímy, vďaka ktorým by sa „malé“ stajne priblížili k bojom o titul. V utorok by sa mal riešiť aj o rozpočet F1 v ďalších sezónach či zmeny v štruktúrach najprestížnejšej automobilovej triedy.

#Sergio Marchionne #Ferrari
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

73,99
Srdce červené ruže valentín

Srdce červené ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk