Hamilton v tom má jasno: Požehnal mi Boh. Nič lepšie sa mi stať nemohlo

18.09.2017 10:48
Hamilton Mercedes
Lewis Hamilton. Autor: ,

Po nevydarenej kvalifikácii na Veľkej cene Singapúru Lewis Hamilton dúfal v zázrak. A nakoniec sa ho aj dočkal.

Po kolízii v prvej zátačke totiž skončil jeho hlavný konkurent v boji o titul a najväčší favorit nedeľňajších pretekov Sebastian Vettel. Britský jazdec Mercedesu tak vďaka nečakanému víťazstvu zvýšil svoj náskok na čele celkového hodnotenia seriálu na 28 bodov.

Po sobotňajšej kvalifikácii pritom Hamilton, ktorý na neobľúbenom okruhu odštartoval až z piateho miesta, očakával, že stratí vedenie v śampionáte a jeho hlavným cieľom bolo nenabrať na Vettela príliš veľkú stratu. Ale nemecký pilot sa v prvej zátačke zrazil s Maxom Vertstappenom z Red Bullu a týmovým kolegom Kimim Räikkönenom a preteky sa preňho predčasne skončili.

„Boh ma požehnal, to je jasné,“ citovala agentúra Reuters 32-ročného Hamiltona. „Vážne. Nič lepšie sa nám v ten deň stať nemohlo.,“ dodal Brit, ktorý pred pretekmi na technickom okruhu Marina Bay viedol pred Vettelom o tri body.

Trojnásobnému majstrovi sveta tiež pomohol dažď, pretože na suchej trati boli automobily Mercedesu v tréningu aj kvalifikácia výrazne pomalšie ako súperi, mokrá trať rozdiely zmazala. „Keď začalo pršať, vedel som, na akom mieste skončím,“ povedal Hamilton.

Šampióna z rokov 2008, 2014 a 2015 však napriek tomu víťazstvo zaskočilo. „Pred štartom som si hovoril, že chcem stratiť čo najmenej. Keby som musel ísť za Kimmim, najskôr by som skončil piaty, takže výhra je predsalen šok. Ale samozrejme, že ju beriem,“ dodal.

#Lewis Hamilton #VC Singapúru
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
45,99
Kytica čierny flower box oranžové kvety

Kytica čierny flower box oranžové kvety

31,99
Lady slnečnice

Lady slnečnice

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk