Renault vo formule 1 opúšťa Red Bull. Zbaví trápenia legendárny McLaren?

14.09.2017 20:46
Daniel Ricciardo
Daniel Ricciardo v monoposte Red Bull-Renault. Autor: ,

Tím formule 1 Red Bull prestane podľa médií po sezóne 2018 využívať motory Renault. Vzťah oboch spoločností má ďaleko k ideálu od roku 2014, keď predstavili nové hybridné šesťvalcové turbomotory s objemom 1,6 litra, ktoré má Renault menej výkonné ako konkurenčný Mercedes.

Bývalý víťaz Pohára konštruktérov Red Bull sa márne snažil nájsť iného dodávateľa motorov. Predstavitelia tímov dokonca hrozili, že formulu 1 opustia, keď nebudú motory Renault konkurencieschop­nejší.

Podľa BBC a ďalších britských médií to bol teraz Renault, kto oznámil Red Bullu, že po roku 2018 už nebude dodávať tímu svoje pohonné jednotky. Renault by sa totiž mal stať od budúceho roka dodávateľom pre McLaren namiesto Hondy.

Jej motory, ktoré sú v súčasnosti zo všetkých štyroch dodávateľov vo formule 1 najslabšie, by mali prejsť do stajne Toro Rosso, ktorú vlastní Red Bull.

Renault, ktorý má zároveň svoju vlastnú továrenskú stajňu, získal s Red Bullom v rokoch 2010–2013 štyri majstrovské tituly v hodnotení tímov i jednotlivcov.

#Renault #red bull #McLaren Honda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
28,99
Perla farebné tulipány

Perla farebné tulipány

40,99
Kytica pre pána červené ruže a hypericum

Kytica pre pána červené ruže a hypericum

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk