V nohe má klin. Rossi plánuje vynechať len jedno podujatie

03.09.2017 12:48
Valentino Rossi MotoGP
Valentino Rossi na tréningu utrpel dvojnásobnú zlomeninu nohy. Autor: ,

Už za tri týždne chce hviezdny motocyklista Valentino Rossi opäť pretekať po dvojnásobnej zlomenine nohy. Taliansky šampión si vo štvrtok na tréningu zlomil holeň a lýtkovú kosť.

O pár hodín neskôr mu lekári nohu spevnili kovovým klinom a v sobotu ráno prepustili domov. Cieľom deväťnásobného majstra sveta je stihnúť Veľkú cenu 24. septembra v španielskej Aragonii.

Nešťastný incident takmer naisto pripravil 38-ročného jazdca o šancu získať jubilejný desiaty titul, aktuálne bol v poradí MotoGP štvrtý so stratou len 27 bodov na lídra a krajana Andreu Doviziosa. Rossi s určitosťou príde o preteky na domácej trati v Misanu.

Po podobnom zranení v roku 2010 pauzoval šesť týždňov. Zo zvyšných šiestich Veľkých cien ale tentoraz hodlá prísť maximálne o jednu. „Noc po operácii bola dobrá, cítim sa fajn, tak ma lekári pustili domov. Skúsim začať s rehabilitáciou čo najskôr a uvidím, ako telo zareaguje,“ povedal Rossi po tom, ako v sobotu na invalidnom vozíku opustil nemocnicu v Ancone.

„Rossi môže stihnúť návrat už v Aragonii, ale musí počítať s dobou zotavenia, čo platí aj pre takých fenoménov akým je on,“ uviedol lekár Raffaele Pascarella a hovoril o nutnej pauze 30 a 40 dní.

#Valentino Rossi #MotoGP
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk