Úvodný tréning v Barcelone pre Mercedes, Alonso si po ďalšom fiasku zahral tenis

Piloti Mercedesu obsadili prvé dve miesta v piatkovom úvodnom meranom tréningu pred nedeľňajšou Veľkou cenou Španielska, piatym podujatím tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta formuly 1.

12.05.2017 13:47
Lewis Hamilton Foto: ,
Lewis Hamilton kýva fanúšikom z boxov počas prvého tréningu VC Španielska.

Najlepší čas dosiahol na známej testovacej trati Catalunya pri Barcelone Lewis Hamilton. Britovi na stredne mäkkej zmesi pneumatík namerali 1:21,521 min. Jeho tímový kolega Valtteri Bottas po premiérovom kariérnom víťazstve na VC Ruska zostal pri chuti, za trojnásobným majstrom sveta zaostal len o 29 tisícin sekundy.

Na ďalších miestach sa zoradili jazdci Ferrari, viac sa z nich darilo Kimimu Räikkönenovi. Líder priebežného poradia šampionátu Sebastian Vettel bol štvrtý.

Predĺžený víkend sa nezačal priaznivo pre miláčika domáceho publika Fernanda Alonsa. Už po niekoľkých zákrutách mu zlyhal motor. Dvojnásobný svetový šampión, ktorý kvôli neustálym problémom (v tejto sezóne nedokončil ani jedny preteky) pohrozil odchodom z tímu, potom zamieril na hotel zahrať si tenis. Tím McLarenu oznámil, že príčinou bol únik oleja.