Kravy, teľatá, štúdium. Z legendárneho Chabiba je farmár

21.11.2020 07:33
Chabib Nurmagomedov.
Šampión v ľahkej váhe organizácie UFC Chabib Nurmagomedov. Autor: ,

Po poslednom zápase pokľakol, ukryl si hlavu v dlaniach a rozplakal sa.

Chabib Nurmagomedov je tvrdý chlap. Ani legenda MMA sa však nedokáže niekedy vzoprieť emóciám. Tie ju ovládli po súboji s Justinom Gaethjem.

Pre Chabiba to bol 29. zápas v UFC, v žiadnom z nich nenašiel premožiteľa. Po ňom sa rozlúčil a do sveta odkázal, že fanúšikovia ho už viac v klietke neuvidia. Bolo to splnenie sľubu, ktorý dal matke.

Odvtedy sa k téme Nurmagomedovovho návratu vyjadrovalo viacero expertov. Niektorí z nich stále dúfajú, že Rus sa medzi elitných zápasníkov MMA ešte vráti a dosiahne jubilejné 30. víťazstvo.

Posledný zápas Nurmagomedova.

Zaradil sa k nim aj Dana White, šéf UFC. Ten prednedávnom vyhlásil, že to vidí s návratom hviezdy reálne. No netrvalo dlho a všetky dohady zmietol zo stola sám Chabib.

„Samozrejme, mohol by som bojovať aj do štyridsiatky. Lenže pred sebou musíte mať nejaký cieľ. Tým mojím bolo dostať sa na vrchol,“ rozhovoril sa 32-ročný bojovník pre rt.com.

Zároveň dodal, že viac už nemá v sebe túžbu po tom, aby súperil s najlepšími.

10. Daniel Cormier
		(USA/41 rokov/MMA
		bilancia:...
9. Donald Cerrone
		(USA/37 rokov/MMA
		bilancia:...
+78. Mark Hunt (na snímke
		vľavo/Nový
		Zéland/46...

„Na budúci rok ma čakajú štátnice. Pracujem na diplomovej práci, chcem získať titul magistra,“ prezradil Chabib, čomu sa venuje v týchto dňoch.

No to nie je ani zďaleka všetko…

„Kúpil som si ovce, starám sa o svoju farmu. Rád by som sa trochu rozvinul aj v tejto oblasti. Okrem toho mám aj teľatá, kravy. Chcem priniesť ľuďom trochu úžitku aj v tomto smere,“ doplnil na záver Chabib.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Chabib Nurmagomedov #Dana White #UFC
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku