Šampión UFC sa obul do Kleina: Je to podvodník!

27.09.2020 12:36
Klein MMA
Slovenský bojovník MMA Ľudovít Klein. Autor:

Rýchlejší ako vlastný tieň. Takýmito slovami opísala debut Ľudovíta Kleina v UFC jedna z hviezd najlepšej ligy bojových športov Jairzinho Rozenstruik.

Obor zo Surinamu nebol jediný, koho uchvátil výkon slovenského bojovníka MMA.

Klein pri svojej premiére v elitnej UFC zvalcoval Shana Younga z Nového Zélandu, keď súboj ukončil už po 76 sekundách!

Veľká škoda, že zverenec Attilu Végha deň pred zápasom nesplnil povolený hmotnostný limit.

Tretinu z honoráru musel odovzdať súperovi a navyše sa nemohol uchádzať o bonus 50 000 dolárov, ktorý dostávajú zápasníci s najlepším výkonom. Kleinov precízny finiš po kombinácii headkick – direkt by si extra odmenu isto zaslúžil.

Pre dva kilogramy navyše sa do Slováka obula najväčšia hviezda podujatia. Israel Adesanya, ktorý v hlavnom zápase večera zdolal Paula Costu, obhájil majstrovský opasok a v kariére je naďalej stopercentný (20–0), nazval Kleina podvodníkom.

"UFC by mala zmeniť podmienky pre tých, ktorí prekročia váhu. Tridsať percent z platu nie je dosť. Koľko by to malo byť?

Nech im strhnú 90 percent a potom by ste videli, že na turnaj nepríde ani jeden s kilami navyše," vravel Adesanya na tlačovke a pokračoval:

„Nikto by neabsolvoval celú tortúru za také peniaze. Súčasný systém vôbec nefunguje, niektorí si z toho robia srandu.“

Adesanya je krajanom Younga i tréningovým partnerom. Obaja spoločne zaberajú v City Kickboxing Gyme v Aucklande. Keď sa šampióna pýtali, ako hodnotí zápas kolegu, stroho odpovedal:

„Shanov zápas ma nezaujíma. Jeho súper nespravil váhu, podvádzal.“

S Adesanyom treba súhlasiť, že pravidlá majú platiť pre každého. Na druhej strane, Klein zobral zápas desať dní pred turnajom a na dokonalé zhadzovanie mal len veľmi málo času.

Hoci ho extra kilogramy počas víkendu stáli nemalé peniaze, nemusí smútiť. Po úspešnom debute má miesto medzi elitou isté a ak bude pokračovať vo víťaznej sérii, ktorú natiahol už na osem zápasov, na bankový účet mu pribudnú nekrátené finančné odmeny.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#UFC #MMA #Ľudovít Klein #Israel Adesanya
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku