Cibinski potvrdil, že nepatrí do starého železa. Pirát musel siahnuť na dno

, 24.05.2020 08:35, aktualizované: 12:36

Dvanásť zápasov druhého dielu projektu najprestížnejšej organizácie zmiešaných bojových umení na Slovensku a v Česku sa pre koronavírus uskutočnilo namiesto Bratislavy v Prahe. Oktagon Underground pokračoval v sobotu za zatvorenými dverami slovenským pavúkom.

Hlavný zápas večera ovládol už v nedeľu pred jednou v noci na body Kamil Cibinski, ktorý v kategórii do 80 kg zdolal Mareka Bartla 3:0 na body.

„Veľmi, veľmi ťažký súper. Som na seba celkom pyšný, asi prvýkrát v živote som šiel s čistou hlavou. Chcel som sa biť, milujem to. Dostal som kvalitného súpera, som už starý pes, ale dostal som šancu zápasiť, ďakujem,“ uviedol Cibinski, cituje ho Sport.cz.

Ostro sledovaný bol aj predposledný duel do 90 kg, v ktorom proti sebe nastúpili Samuel Pirát Krištovič a takmer dvojmetrový Jakub Benko. Krištofič súpera viackrát zhodil na zem a napriek odpočítanému bodu za neznalosť pravidiel (údery na zemi, ktoré boli za čiarou), sa tešil z víťazstva. Záver okorenil slovnou prestrelkou s trénerom Benka.

Pirát po postupe do štvrťfinále pochválil tvrdosť a kopy súpera. „Mám môj rešpekt. Na konci počítame víťazstvá, zajtra bude grilovačka. Ospravedlňujem sa, na konci mi preplo, ale je to underground. Inak do mňa kopal, ale nie som strom, ale človek. Musel som si siahnuť na dno,“ povedal Krištofič.

Výsledky Oktagon Underground 2:

Osemfinále, slovenská strana pyramídy:

do 70 kg:
Denis Tripšanský – Leonard Spišský /víťaz Tripšanský na body/
Marco Novák – Roman Paulus /víťaz Novák na body/
Michal Zátorský – Tomáš Drábik /víťaz Zátorský na body/
Jacob Mikula – Nikolas Krivák /víťaz Krivák na body/

do 80 kg:
Marek Bartl – Kamil Cibinski /víťaz Cibinski na body/
Ronald Paradeiser – Milan Kratochvíla /víťaz Paradeiser na body/
Denis Farkaš – Samuel Liška /víťaz Farkaš na body/
Samuel Daňko – Juraj Tutura /víťaz Tutura TKO v 2. kole/

do 90 kg:
Samuel Krištofič – Jakub Benko /víťaz Krištofič na body/
Erik Tlkanec – Patrik Križan /víťaz Tlkanec KO v 2. kole/
Vlasto Čepo – Patrik Jevický /víťaz Čepo TKO v 1. kole/
Lukáš Eliáš – Adrián Bartl /víťaz Eliáš na body/

Celkový víťaz vzíde z duelu najúspešnejších borcov z českej a slovenskej strany „pavúka“. V tomto formáte sa konfrontujú viaceré bojové štýly podľa upravených pravidiel MMA, výsledky sa nezapočítavajú do profesionálnych bilancií.

Už budúcu sobotu je na programe tretí diel projektu Oktagon Undergrund. Do bojov už aj muži vo váhe do 100 kg a ženy v hmotnostnej kategórii do 61 kg.

V akcii bude aj bývalá česká bojovníčka UFC Lucie Pudilová.

1. Conor
		McGregor (Írsko) - 13,89
		milióna
2. Alistair
		Overeem (Holandsko) 8,81 milióna
+123. Chabib Nurmagomedov
		(Rusko) 7,99
		milióna
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Samuel Krištovič #Oktagon Underground #Oktagon MMA #Kamil Cibinski
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku