Šéf UFC už pozná dejisko galavečera bez kulisy. Chabib čaká v Dagestane

24.03.2020 10:01
Chabib Nurmagomedov
Chabib Nurmagomedov (vpravo). Autor: ,

Najprestížnejšia organizácia miešaných bojových umení stále plánuje zorganizovať galavečer UFC 249 v pôvodnom termíne 18. apríla.

Pre pandémiu koronavírusu sa však uskutoční za zatvorenými dverami a UFC musí nájsť nové dejisko po tom, ako podujatie oficiálne zakázali v newyorskom Barclays Center.

V hlavnom súboji galavečera bude Rus Chabib Nurmagomedov obhajovať opasok šampióna ľahkej váhy proti Američanovi Tonymu Fergusonovi.

„Už viem, kde to bude, ale ešte to nemôžem prezradiť. Všetci zúčastnení tam budú z vlastnej vôle, nie z donútenia. Zdravím a bezpečím sme sa nezačali zaoberať zo dňa na deň, keď sa vyskytol koronavírus. Je to naša bežná agenda, venovali sme sa jej dlho pred koronavírusom a budeme sa jej venovať dlho po koronavíruse,“ povedal prezident UFC Dana White.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

В ожидании локации #ufc249 We all waiting for location .... @bukaboxing

Príspevok, ktorý zdieľa Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov),

Agentúra TASS informovala, že Nurmagomedov sa na záver tréningového kempu vrátil domov do Dagestanu. Jeho domovskú telocvičňu v USA, American Kickboxing Academy v San Jose, museli zavrieť pre šírenie nákazy.

Jeho otec Abdulmanap Nurmagomedov tvrdí, že galavečer UFC 249 sa presunie do Dubaja, podľa hlavného trénera Javiera Mendeza by sa mohol konať v Abú Zabí.

#UFC #Tony Ferguson #Dana White #Chabib Nurmagomedov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku