Skvelý debut v UFC! Dvořák dokázal, čo žiadny Čech pred ním

15.03.2020 08:22
David Dvořák MMA
David Dvořák (v červených rukaviciach) pôsobil aj v organizácii Oktagon MMA. Autor:

Tri roky robil stavebného technika na diaľniciach, uplynulých päť rokov pracuje ako hrobár. David Dvořák však vie nielen to.

Český bojovník MMA potvrdil, že patrí medzi najlepšie mušie váhy na svete. V noci na nedeľu úspešne zvládol debut v zámorskej UFC, keď na turnaji Fight Night 170 v Brazílii zdolal na body domáceho Bruna Silvu.

Víťaznú sériu predĺžil už na 14 zápasov, keď naposledy prehral v máji 2012. Podujatie v hlavnom meste Brasilia sa konalo bez divákov, dôvodom boli obavy zo šírenia koronavírusu.

VIDEO: Dvořák ustál aj nepríjemný kop na bradu v závere 1. kola

Prvé dve kolá súboja Dvořák – Silva boli vyrovnané, Čech na konci toho prvého ustál aj tvrdý kop na bradu.

„Najdôležitejšie tri minúty tvojho života,“ vypočul si Čech od trénerov pred začiatkom záverečného kola. Rodák z Hradca Králové si napokon tesný náskok v bodovom hodnotení ustrážil, keď všetci traja arbitri rozhodli v jeho prospech.

Dvořák navyše dokázal niečo, čo sa nepodarilo žiadnemu Čechovi pred ním. Karlos Vémola, Viktor Pešta ani Lucie Pudilová v debute v UFC neuspeli. Dokázala to len Machmud Muradov, ktorý síce pôsobí v českom tíme, ale je rodákom z Uzbekistanu.

„Super! Mám skutočne radosť. A je to o to lepšie, že zdolal Brazílčana na jeho pôde. David to dal na pána,“ komentoval krajanov výkon Vémola pre Blesk .

V hlavnom zápase večera Kevin Lee zdolal Charlesa Oliveiru technikou gilotína na začiatku 3. kola.

#UFC #MMA #koronavírus #David Dvořák
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku