Monokel? Rozvalcujem ho žehličkou, vraví zdravotník z MMA

05.12.2019 13:06
mma ufc
Momentka z UFC. Autor: ,

Prostredie klietky - charakteristické pre MMA - je plné agresivity, tvrdých úderov, kopancov. A samozrejme zranení - viac či menej vážnych.

Dôležitú úlohu popri zápasníkoch preto zohrávajú aj ošetrovatelia. Tí majú po ostrých súbojoch, ale aj medzi jednotlivými kolami zväčša plné ruky práce.

Pre portál idnes.cz prezradil podrobnosti z ošetrovaní jeden z nich.

„V prvom rade potrebujeme zápasníka udržať bojaschopného. Druhé pravidlo však hovorí o tom, že jeho zdravie je na prvom mieste,“ tvrdí Bohumil Vojkůvka.

Kedy je teda čas na to, aby bojovník už v zápase nepokračoval?

„V momente, keď je vidieť kosť, strieka krv, prípadne je krvácanie nezastaviteľné, komunikujem s rozhodcom a volám doktora,“ prezrádza tzv. cutman.

A ponúka aj recept na to, ako zmenšiť poriadny monokel. „Používame žehličku – nie však teplú, ale ľadovú. Ňou rozotierame monokel, chladíme ho, ide vtedy viac do tváre. Cieľom je, aby nezalial zápasníkovi oko, čo by mohlo ohroziť jeho život,“ dodáva Vojkůvka.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#bojové športy #Oktagon
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku