VIDEO: Drsné chvaty a tvrdé údery. Takto trénuje slovenská hviezda MMA

14.09.2019 08:00

Tomáša Deáka čaká v sobotu titulový zápas o kráľa bantamovej váhy organizácie Oktagon proti Čechovi Filipovi Mackovi.

Najlepší slovenský bojovník MMA sa na duel zodpovedne pripravoval a svoju techniku previedol aj pred kamerou TV Pravda. Pozrite si na videu jeho tréning a vyjadrenia pred titulovým zápasom:

Tomáš Deák poskytol Pravde aj rozhovor, v ktorom opisuje svoje začiatky, vzťah k MMA i to, aké náročné je upraviť váhu pred zápasom. Celý rozhovor si prečítajte tu.

Existuje v tomto športe strach?

Samozrejme, prežívam ho aj ja. Pred každým zápasom sa s ním musím vyrovnať. Nebojím sa však súpera, ale prehry. Bojujem s tým, že ak zlyhám, môj sen sa rozplynie. Vravím si, že môžem dosiahnuť to či tamto. Lenže visí nado mnou hrozba, že v okamihu môžem prísť o všetko.

Kedy sa strach z vašej hlavy vytráca?

Keď zaznie gong. Odvtedy už premýšľam len nad tým, čo urobím súperovi. Nie je čas na to, aby som myslel na niečo iné. Najväčší adrenalín prichádza v momente, keď sa nás rozhodca pýta, či sme pripravení. Vtedy mi srdce búši, no potom príde spomínaný gong… Navyše, spomeniem si na to, ako tvrdo som trénoval a utvrdím sa v tom, že sa nemám čoho báť.

Tomáš Deák na
		tréningu.
Tomáš Deák na
		tréningu.
+8Tomáš Deák počas
		vlaňajšieho súboja
		so...
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Tomáš Deák #Oktagon #MMA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku