Dobrí anjeli sú ôsmykrát slovenské šampiónky

Basketbalistky Dobrých anjelov Košice získali v stredu po víťazstve nad MBK Ružomberok 78:63 (40:32) na palubovke domácej Infiniti arény už ôsmy slovenský majstrovský titul.

27.04.2011 19:49
basketbal Košice Foto:
Basketbalový tím Dobrí anjeli Košice.

Zverenkyne trénera Štefana Sviteka zvíťazili vo finálovej sérii presvedčivo 3:0 a celkovo v play-off neprehrali ani jeden zápas. Jedinú prehru v práve skončenom súťažnom ročníku zaznamenali v nadstavbovej časti s Popradom.

V stredajšom treťom finálovom súboji držali Ružomberčanky krok s domácimi favoritkami len v prvom polčase. Basketbalistky z Liptova spočiatku viedli, no po dvoch štvrtinách odchádzali do kabín s osembodovým náskokom domáce hráčky. A keď v tretej štvrtine náskok Košičaniek narástol na 20 bodov, o výsledku finále aj víťazovi celého ročníka bolo predčasne rozhodnuté.

Basketbal – extraliga žien – finále play-off – tretí zápas (hralo sa na 3 víťazstvá):
Dobrí anjeli Košice – MBK Ružomberok 78:63 (40:32) – konečný výsledok série 3:0