Basketbalový titul získal Lučenec

Basketbalisti E.S.O. Lučenec sa stali druhý raz majstrami Slovenska, keď vo štvrtom finále play off extraligy zvíťazili nad Handlovou 66:61 a v celej sérii triumfovali 3:1.

20.05.2006 21:26

Finále extraligy basketbalistov: E.S.O. Lučenec – MBK Handlová 66:61 (24:28)
na zápasy: 3:1, titul získal Lučenec

• Zostavy a body:
  • Lučenec: Šarin 17, Štekič 16, Sýkora 7, Meluš 6, Závodný (Tarabus 10, Krajčo 6, Kovačevič 4)
  • Handlová: Miloševič 20, Golian 11, Štefánik 8, Marcel Madaj 6, Barišič 2 (Holúbek 8, Manojlovič 6, Findura), Rozhodovali: P. Sudek, L. Janáč, J. Janáč, TH: 23/13 – 25/19, fauly: 20:25, trojky: 6:4, 5 faulov: 36. Meluš – 40. Barišič, 2300 divákov

Domáci nastúpili v prvom polčase bez zraneného tvorcu hry Igora Kovačeviča, ale plne ho nahradil na rozohrávke mladý Ján Závodný. Obidve družstvá hrali viac defenzívne ako ofenzívne, o čom svedčí aj polčasový výsledok 24:28 pre hostí. Do druhého polčasu so sebazaprením nastúpil Kovačevič, čo sa prejavilo aj na spôsobe hry domácich. Postupne znižovali náskok hostí a v závere tretej štvrtiny trojkou Šarina išli do vedenia. V záverečnej 10-minútovke si domáci hnaní fantastickým publikom vybudovali v 35. minúte 7-bodové vedenie 63:56, ktoré už rozumnou a taktickou hrou udržali až do záveru stretnutia.