Basketbalisti Lučenca po prvý raz majstrami

Basketbalisti E.S.O. Lučenec si vybojovali premiérový titul majstrov Slovenska, keď vo štvrtom súboji finálovej série play off zvíťazili na palubovke Svitu 78:76. Lučenčania vrátili Sviťanom prehru spred roka a po Pezinku (7 titulov), Prievidzi (2), Interi Bratislava (1) a Svite (1) sa stali v poradí piatym slovenským mužským šampiónom v basketbale.

12.05.2004 20:12

Chemosvit Svit – E.S.O. Lučenec 76:78
(26:17, 13:23, 17:18, 20:20)
Konečný stav série: 1:3

Najviac bodov: Čeman 16, Stojanovič 15, Jankovič 14, Znanec 12 – Kovačevič 18, Madaj 17, Bičvič 12, Ščekič a Čuzela po 9
TH: 38/30 – 27/21, fauly: 24 – 31, trojky: 6 – 7, 5 faulov (povinné striedanie): 34. Znanec, 40. Čeman – 37. Bičvič, 40. Simonides
rozhodovali: Sudek, Hricišin, 800 divákov

V dráme pod Tatrami lepšie vykročil hosťujúci Lučenec, keď po pár minútach viedol 6:0. Domáci však vzápätí zabrali a šnúrou 13 bodov si do konca I. štvrtiny vybudovali deväťbodový náskok. V druhej desaťminútovke zlyhala Svitu streľba, a to až natoľko, že v priebehu 8 minút nastrieľali domáci iba 6 bodov. Do kabín išli tímy za stavu 39:40 a tesné skóre skóre v prospech hostí vydržalo až do konca. V záverečnej minúte prehrávali domáci 76:78 a Jankovič mal 17 sekúnd pred koncom v rukách vyrovnanie. Nepremenil však ani jeden trestný hod a z protiútoku po faule bol hosťujúci Ščekič z rovnakého miesta úspešný raz. Natiahnutie finálovej série mohol Svitu zabezpečiť ešte Pažický, ale jeho trojka tri sekundy pred klaksónom minula cieľ. Lučenec vyhral finálovú sériu 3:1 na zápasy a po prvý raz sa tešil z titulu majstra Slovenska.

Miloš Pažický (tréner Svitu): „Finálová séria by sa možno vyvíjala inak nebyť zranení niektorých našich hráčov. Aj dnes sme museli nastúpiť bez Rallisa a Zabavníka, predtým nám chýbal Jankovič. Napriek tomu blahoželám súperovi k víťazstvu.“
// Tibor Jány (tréner Lučenca): //„Pred dvoma rokmi som s Lučencom získal bronz, pred rokom striebro a teraz sme to zavŕšili zlatom. Čo viac si môžem želať, splnil sa mi sen. Veľký podiel na našom triumfe majú aj fanúšikovia, ktorí sú rovnako ako my najlepší na Slovensku. Zlatú medailu venujem manželke a synom.“

O 3. miesto: Baník Handlová – ŠK K CERO SPU Nitra 102:86 (28:27, 26:23, 21:14, 27:22) – konečný stav série 3:1, konečné 3. miesto obsadila Handlová