Krämer sa lúči s veľkým basketbalom

02.01.2004 13:40

Slovenský basketbalový reprezentant Roman Krämer sa rozlúčil pre túto sezónu s basketbalom na najvyššej úrovni a pripúšťa, že sa do veľkého basketbalu už nevráti.

,,Je možné, že sa k prvoligovému basketbalu už nevrátim,“ prezradil Roman Krämer, ktorý momentálne pomáha svoje manželke Marcele Kalistovej-Krämerovej s basketbalistkami Myjavy. ,,Za mojím rozhodnutím nestoja zdravotné problémy, ktoré som mal v úvode sezóny, ale ide o moje osobné rozhodnutie. Chcem sa venovať rodine a práci mimo basketbalu. Po sedemnástich rokoch vrcholového športu som sa cítil už unavený. S basketbalom však ešte nekončím. Chcem pomôcť Zlínu k postupu do II. ligy. Práve v tomto meste som s basketbalom začínal a tam asi aj skončím. V Zlíne sú veľmi dobré podmienky na a vedenie klubu sa chce prebojovať do najvyššej súťaže,“ pokračoval Roman Krämer, ktorý mal ponuky z prvoligových klubov z Česka aj Slovenska. Sám však nevylučuje možnosť, že v lete ho túžba opäť privedie k prvoligovému basketbalu.
Tridsaťtriročný takmer dvojmetrový krídelník začínal s veľkým basketbalom v Trenčíne, ktorému pomohol k najväčším úspechom v I. lige. Neskôr pôsobil v prvoligových nemeckých kluboch Bayreuth, Braunschweig a v druholigovom Landshute, odkiaľ prestúpil do rakúskeho Oberwartu. V závere kariéry obliekal rok dres Slovakofarmy Pezinok. ,,Najradšej spomínam na svoje pôsobenie v Nemecku, kde sme skončili s tímom na štvtom mieste. Darilo sa mi aj v Rakúsku. Tam som sa stal v jednej sezóne aj basketbalistom roka,“ dodal Krämer.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku