Krämer sa lúči s veľkým basketbalom

02.01.2004 13:40

Slovenský basketbalový reprezentant Roman Krämer sa rozlúčil pre túto sezónu s basketbalom na najvyššej úrovni a pripúšťa, že sa do veľkého basketbalu už nevráti.

,,Je možné, že sa k prvoligovému basketbalu už nevrátim,“ prezradil Roman Krämer, ktorý momentálne pomáha svoje manželke Marcele Kalistovej-Krämerovej s basketbalistkami Myjavy. ,,Za mojím rozhodnutím nestoja zdravotné problémy, ktoré som mal v úvode sezóny, ale ide o moje osobné rozhodnutie. Chcem sa venovať rodine a práci mimo basketbalu. Po sedemnástich rokoch vrcholového športu som sa cítil už unavený. S basketbalom však ešte nekončím. Chcem pomôcť Zlínu k postupu do II. ligy. Práve v tomto meste som s basketbalom začínal a tam asi aj skončím. V Zlíne sú veľmi dobré podmienky na a vedenie klubu sa chce prebojovať do najvyššej súťaže,“ pokračoval Roman Krämer, ktorý mal ponuky z prvoligových klubov z Česka aj Slovenska. Sám však nevylučuje možnosť, že v lete ho túžba opäť privedie k prvoligovému basketbalu.
Tridsaťtriročný takmer dvojmetrový krídelník začínal s veľkým basketbalom v Trenčíne, ktorému pomohol k najväčším úspechom v I. lige. Neskôr pôsobil v prvoligových nemeckých kluboch Bayreuth, Braunschweig a v druholigovom Landshute, odkiaľ prestúpil do rakúskeho Oberwartu. V závere kariéry obliekal rok dres Slovakofarmy Pezinok. ,,Najradšej spomínam na svoje pôsobenie v Nemecku, kde sme skončili s tímom na štvtom mieste. Darilo sa mi aj v Rakúsku. Tam som sa stal v jednej sezóne aj basketbalistom roka,“ dodal Krämer.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box vintage kocka "S"  červené ruže

Flower box vintage kocka "S" červené ruže

29,99
Elite farebné frézie

Elite farebné frézie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk