Bez triumfu a s prehrou o 33 bodov. Basketbalisti skončili poslední

Slovenskí basketbalisti zakončili účinkovanie v A-skupine kvalifikácie majstrovstiev sveta 2023 neúspešne, vo svojom záverečnom zápase podľahli v nedeľu v Leviciach Lotyšsku 60:93.

03.07.2022 20:13
Tomáš Pavelka. Foto: ,
Najlepším strelcom Slovenska bol s 11 bodmi Tomáš Pavelka.
debata (2)

Najlepším strelcom domáceho výberu bol s 11 bodmi Tomáš Pavelka. Slováci skončili v tabuľke na poslednom štvrtom mieste s bilanciou 0–6, v auguste ich tak čaká vstup do druhej fázy predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2025.

kvalifikácia MS 2023 – A-skupina:
SLOVENSKO – Lotyšsko 60:93 (23:51)
zostava a body Slovenska: Pavelka 11, Doležaj a Krajčovič po 8, Hlivák 7, Abrhám 3 (Bojanovský a Novák po 8, Bolek 4, Majerčák 3, Bachan 0) – najviac bodov Lotyšska: Dav. Bertans 23, Gražulis 19, Čavars 12. TH: 10/6 – 18/13, fauly: 19 – 13, trojky: 8 – 12, štvrtiny: 10:26, 13:25, 23:19, 14:23, rozhodovali: Gurion (Izr.), Straube (Nem.), Jurčevič (Chor.), 800 divákov.

Hlivák síce otvoril strelecký účet duelu a Slováci mali v úvode dobrú defenzívu, ale neskôr sa opakoval scenár zo štvrtkového stretnutia v Belgicku. Lotyšsko odskočilo 10 bodmi v rade, slovenský výber začal ľahko strácať lopty a tiež sa strelecky trápil.

Hostia to nekompromisne trestali, už v 8. minúte viedli dvojciferným rozdielom (10:20). Kvalitatívny rozdiel bol badateľný, prvú štvrtinu napokon Slováci prehrali 10:26. Druhá 10-minútovka sa niesla v podobnom duchu, Lotyši začali kontrolovať hru a najmä pod košom kraľovali na oboch stranách palubovky.

Carlos Sainz po prvom triumfe v F1 v kariére. Čítajte viac Španiel vo Ferrari sa dočkal. V Silverstone vybojoval prvý triumf v F1

Slovákom sa vzďaľovala vidina víťazstva, aj keď predviedli niekoľko pekných kúskov. Skúsenejší súper totiž rozoberal domácu defenzívu na kúsky, čo sa ukázalo na polčasovom skóre 23:51.

Do druhého polčasu malo Slovensko vynikajúci nástup, úsekom 11:2 evidentne oživilo ofenzívu a tiež publikum zareagovalo na jeho snahu. Hostia mali všetko pod kontrolou, najmä vďaka podkošovej dvojici Bertans a Gražulis, ale výber Olega Meleščenka nevzdával boj o čo najpriaznivejší výsledok.

Dylan Groenewegen nemohol uveriť, že vyhral. Čítajte viac Saganov zdvihnutý prst. Pozrite si snímky z 3. etapy Tour de France

Tretiu štvrtinu sa napokon podarilo vyhrať, na tabuli svietil stav 46:70. Zlepšený herný prejav pokračoval tiež v záverečnej časti, Slovákov zdobil kolektívny výkon, s veľkým nasadením.

Po vysokej prehre vo štvrtok, to bolo v domácom prostredí oveľa lepšie zo slovenského pohľadu. Na prvé víťazstvo v kvalifikácii MS 2023 to však nestačilo.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk