Slovenky spoznali súpera v prvej fáze kvalifikácie MS

Slovenské hádzanárky sa v prvej fáze európskej kvalifikácie o postup na MS 2023 stretnú s Lotyšskom.

29.06.2022 11:43
Simona Szarková Foto: ,
Simona Szarková na archívnej snímke.
debata

Rozhodol o tom stredajší žreb vo Viedni. Prvý duel odohrajú 2. alebo 3. novembra tohto roka na domácej pôde, odveta sa bude hrať 5./6. novembra v Lotyšsku. Úspešnejší tím si vybojuje postup do druhej fázy.

Slovenky figurovali pred žrebom medzi nasadenými tímami, súperkami zvereniek trénera Jorgeho Dueňasa mohli byť ešte ešte Kosovo, Izrael, Fínsko, Luxembursko, Azerbajdžan, Bosna a Hercegovina, Bulharsko a Veľká Británia.

SR Hádzaná Anketa Sedmička roka 2021 víťazi BAX Čítajte aj Vyhlásili hádzanárov roka. Ženy majú premiérovú víťazku

Druhú fázu kvalifikácie vyžrebujú v druhej polovici novembra počas ME 2022 v slovinskej Ľubľane. Svetový šampionát sa uskutoční v decembri 2023 v Dánsku, Nórsku a Švédsku.

Istú účasť na MS 2023 už majú z európskych krajín Dánsko, Švédsko (organizátori) a Nórsko (obhajca a zároveň organizátor).

Ďalšie tri miestenky získajú najlepšie umiestnené tímy na tohtoročnom európskom šampionáte v Slovinsku, Severskom Macedónsku a Čiernej Hore.

O držiteľoch zostávajúcich desiatich miest sa rozhodne v II. fáze kvalifikácie, do ktorej sa zapojí aj desať zostávajúcich účastníkov ME 2022 (z trinástky: Chorvátsko, Španielsko, Francúzsko, Nemecko, Maďarsko, Macedónsko, Čierna Hora, Holandsko, Poľsko, Rumunsko, Slovinsko, Srbsko, Švajčiarsko) a navyše Česko na základe aktuálneho postavenia v rebríčku národných tímov.

Slovenské hádzanárky sa vlani v Španielsku predstavili na MS po 26 rokoch vďaka voľnej karte od Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF). Ešte pod vedením bývalého kouča Pavla Streichera obsadili na šampionáte 26. miesto.

Žreb I. fázy kvalifikácie MS 2023

Azerbajdžan – Portugalsko
Faerské ostrovy – Kosovo
SLOVENSKO – Lotyšsko
Island – Izrael
Grécko – Bosna a Hercegovina
Ukrajina – Luxembursko
Bulharsko – Taliansko
Rakúsko – Fínsko
Veľká Británia – Turecko

(prvé zápasy 2./3. novembra, odvety 5./6. novembra 2022):

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenské hádzanárky
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy