Stále bez bodu. Slovenky prehrali aj s Portugalskom a sú posledné

Slovenské hádzanárky stále čakajú na prvé body v 5. skupine II. fázy kvalifikácie ME 2022.

06.03.2022 17:08
hádzanárky Slovenska Foto: ,
Na snímke zľava Jessica Ferreirová (Portugalsko) a Bibiana Štefaniková (Slovensko).

Vo svojom štvrtom vystúpení podľahli v nedeľu v Topoľčanoch reprezentantkám Portugalska 21:23 a zostali v tabuľke na poslednom 4. mieste.

Hoci v polčase viedli 14:12, nedokázali napokon súperkám odplatiť štvrtkovú prehru v Paredese (21:24) a definitívne stratili šancu na postup na európsky šampionát.

Najlepšou strelkyňou Sloveniek bola so šiestimi gólmi Nikoleta Trúnková, po štyri presné zásahy pridali Vladimíra Bajčiová a Bibiana Štefaniková.

Domáce hráčky dlho držala v hre svojimi zákrokmi brankárka Adriana Medveďová, v druhom polčase však totálne zlyhali v zakončení, keď dlhých 13 minút nevedeli dať gól.

Zverenky trénera Jorgeho Dueňasa sa najbližšie predstavia v kvalifikácii 20. apríla v Michalovciach proti Španielkam, skupinu zakončia o štyri dni neskôr duelom na pôde lídra z Maďarska.

Na budúcoročný kontinentálny šampionát v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore si vybojujú postup prvé dva tímy z každej zo šiestich skupín.

Kvalifikácia ME 2022 hádzanárok – 5. skupina:

SLOVENSKO – Portugalsko 21:23 (14:12)
Zostava a góly Slovenska: Medveďová, Furgaláková – Trúnková 6, Györiová, Popovcová 1, Štefaniková 4, R. Bíziková 3, Ratvajská, Bujnochová, S. Szarková, Lanczová 2, K. Kostelná, Bajčiová 4, A. Holejová 1, Rebičová, E. Rajnohová – najviac gólov Portugalska: Pereirová 6, Monteirová a Sabinová po 4.
Rozhodovali: Mikelič, Paradina (Chor.), vylúčenia: 7:4, 7m hody: 2/1 – 7/5, 650 divákov.

Viac na túto tému: #hádzaná #hádzanárky Slovenska