Zostali stopercentní. Dáni sa tešia na semifinále

Hádzanári Dánska postúpili do semifinále ME. Aj v šiestom zápase na šampionáte na Slovensku a v Maďarsku si udržali stopercentnú bilanciu, keď v pondelok v budapeštianskej I. skupine zdolali bez problémov Holandsko 35:23.

24.01.2022 22:23
Dánsko - Holandsko hádzaná Foto: ,
Dáni sa tešia z výhry 35:23 v zápase proti Holandsku.

Úradujúci majstri sveta už prvý polčas vyhrali o deväť gólov. Využili veľké množstvo technických chýb hráčov „Oranjes“.

Tí neboli vo svojej koži a súper ich dokázal trestať za chyby. V druhom polčase si favorit pohodlne strážil vedenie a dokráčal ku výhre o 12 gólov. K triumfu Dánov potiahol deväťgólový Mathias Gidsel.

Hádzanári Chorvátska dosiahli prvé víťazstvo v I. skupine ME. V pondelkovom zápase v Budapešti zdolali Island 23:22, hoci po polčase prehrávali o dva góly. Chorváti sa síce ujali v zápase vedenia, potom však prevzali iniciatívu Severania.

Branko Vujovič Čítajte viac Obhajcovia si poradili s oslabenými Nemcami, nórsky gólostroj v Bratislave

Udržiavali si mierny náskok, ktorý miestami dokázali navýšiť na päť gólov. Pred polčasovou prestávkou sa ich súperovi podarilo skresať vedenie Islandu na dva góly. V druhom polčase boli lepší Chorváti, od stavu 14:14 išli do 5-gólového trháku.

V závere sa Island nakopol, sťahoval súpera a vrátil sa do duelu šnúrou piatich gólov, keď otočil na 22:21.

V úplnej koncovke však dali Chorváti dva góly a získali prvú výhru v skupine. Postúpiť už nemôžu, Island si šance na prienik do ďalšej fázy veľmi skomplikoval.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

V záverečnom zápase dňa favorizovaní Francúzi zdolali Čiernu Horu 36:27. Poistili si druhé miesto v tabuľke a o postup zabojujú v stredu s lídrom z Dánska.

Hoci už budú mať možno účasť v kvartete vo vrecku vzhľadom na skorší duel Islandu s Čiernou Horou.

I. skupina (Budapešť):
Čierna Hora – Francúzsko 27:36 (12:16)
Najviac gólov: M. Vujovič 7/3, B. Vujovič a Lasica po 5 – Mem 7, Lenne, Minne, Karabatič, Tournat a Konkoud po 4

Dánsko – Holandsko 35:23 (21:12)
Najviac gólov: Gidsel 9, M. Hansen 7/3, JP Hansen po 7 – Baijens 6, Stavast a Jansen po 4

Island – Chorvátsko 22:23 (12:10)
Najviac gólov: Torkelsson 6, S. B. Gudjonsson 5, Ó. I. Magnusson 5/1 – Lučin 6, Čupič 5/5, Martinovič 5

1. Dánsko 4 4 0 0 120:93 8
2. Francúzsko 4 3 0 1 118:102 6
3. Island 4 2 0 2 104:100 4
4. Chorvátsko 4 1 0 3 96:108 2
5. Čierna Hora 4 1 0 3 110:126 2
6. Holandsko 4 1 0 3 109:128 2
Viac na túto tému: #ME v hádzanej 2022