Islanďania zvládli úlohu favorita. Nemci sa natrápili s Bielorusmi

Hádzanári Islandu zvíťazili v zápase budapeštianskej B-skupiny ME nad Portugalskom 28:24.

14.01.2022 22:28 , aktualizované: 22:43
Nemecko - Bielorusko Foto: ,
Momentka zo zápasu Nemecko - Bielorusko.

Ako rozhodujúci sa ukázal záver prvého polčasu, v ktorom odskočili súperovi na rozdiel štyroch gólov.

V druhej tridsaťminútovke si náskok udržiavali a viackrát ho navýšili. Hráči Islandu nastúpia na ďalší zápas v nedeľu 16. januára o 20.30 proti Holandsku, v rovnaký deň budú hrať Portugalci s Maďarskom (18.00)

Hráči Nemecka zvíťazili v prvom zápase základnej D-skupiny nad Bieloruskom 33:29. Prvý polčas patril Bielorusom, ktorí počas neho viedli aj o 5 gólov (2:7). Hoci Nemci vyrovnali (10:10), koncovku prvého polčasu zvládli lepšie Bielorusi.

Peter Hatalčík Čítajte viac Slovákov neodpisujem. Mám obavy z časovanej bomby

Druhé dejstvo však bolo v réžii nemeckého výberu, ktorý rýchlo vyrovnal skóre a súperovi gólovo odskočil.

Bielorusi v závere doťahovali manko, ale vyrovnať nedokázali. Nemci nastúpia na ďalší duel v nedeľu 16. januára o 18.00 proti Rakúsku, Bielorusi budú hrať v rovnaký deň od 20.30 proti Poľsku.

ME 2022 v hádzanej mužov – piatok:
D-skupina:
Rakúsko – Poľsko 31:36 (14:17)
Najviac gólov: Frimmel 8, Posch 7, Weber 4 – Moryto 9, Daszek, Krajewski a Sicko po 6

Nemecko – Bielorusko 33:29 (17:18)
Najviac gólov: Häfner a Schiller po 8, Kühn 6 – Kuleš a Vailupau po 7, Karalek 6

B-skupina:
Portugalsko – Island 24:28 (10:14)
Najviac gólov: Portela 7, Areia Rodrigues, Gomes a Frade po 3 – Elisson a Jonsson po 6, Kristjánsson 4.

Viac na túto tému: #hádzaná