Piata prehra za sebou. Prešov zostáva v Európskej lige posledný

Hádzanári Tatrana Prešov podľahli vo svojom 6. zápase Európskej ligy francúzskemu Fenix Toulouse Handball 19:31.

07.12.2021 21:13
SR Hádzaná EL muži 6. kolo A Tatran prešov Foto: ,
Na snímke s loptou Pedro Souza Pacheco (Prešov) počas zápasu 6. kola A-skupiny Európskej ligy v hádzanej mužov Tatran Prešov - Fenix Toulouse Handball.

Po piatej prehre za sebou sú naďalej na poslednom 6. mieste základnej A-skupiny. V EL sa najbližšie predstavia 15. februára, keď nastúpia na palubovke španielskeho CD Bidasoa Irun.

Európska hádzanárska liga, 5. kolo

Tatran Prešov – Fenix Toulouse Handball 19:31 (12:16)
Zostava a góly Tatrana: Colodeti, Leben – Rábek 3, Pacheco 3, Rečičár 3, Linhares de Souza 3, Fech 2, Kasatkin 2, Hernandez 2, Carapkin 1, Santos, M. Antl, Lopez Garcia, Michalka, Kimák-Fejko, Carapkin, Kuran, najviac gólov Toulouse: Ilič 7, Borzas 6, Kempf 5. Rozhodovali: Pirvu, Potirniche (obaja Rum.), TH: 1/0 – 3/2, vylúčení: 0:4.

Prešovčania nastúpili s cieľom získať druhé víťazstvo v súťaži a zároveň ukončiť sériu prehier. Začali však veľmi zle a po nepremenených príležitostiach prehrávali 0:3.

Postupne však vyrovnali hru aj skóre (5:5) a ešte v prvom polčase sa dostali aj do dvojgólového vedenia (9:7, 10:8). Za stavu 10:9 si však vybrali slabšiu chvíľku, nevyšlo im niekoľko ofenzívnych akcií a súper štyrmi gólmi v sérii odskočil na trojgólový rozdiel – 10:13.

V úvode druhého polčasu Prešovčania trikrát znížili na rozdiel dvoch gólov, no vyrovnať nedokázali. Naopak, za stavu 16:18 prišiel ďalší nevydarený úsek hry domácich, z ktorého ťažili hráči Toulouse.

Sériou šiestich gólov (16:24) definitívne odskočili Prešovčanom. Do konca druhého dejstva ešte hostia zvýšili svoj náskok na rozdiel 12-tich gólov.