Bez šance. Slovenky dostali od Nemiek poriadny výprask

Slovenské hádzanárky neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení na MS v Španielsku.

04.12.2021 19:30
Pavol Streicher Foto: ,
Tréner ženskej hádzanárskej reprezentácie Slovenska Pavol Streicher.

V sobotnom dueli E-skupiny v Llírii podľahli Nemecku vysoko 22:36 a o miestenku do hlavnej fázy budú bojovať v pondelkovom súboji s Českom.

Nemky majú po dvoch víťazstvách postup vo vrecku.

Slovenky mali zlý vstup do zápasu, rýchlo prehrávali 1:5 a už v polčase mal favorit sľubný päťgólový náskok.

V druhom polčase Nemky rozdiel v skóre ešte zvýraznili a po exhibičnom závere potvrdili post lídra tabuľky.

hádzaná, slovensko Čítajte viac ONLINE: Slovenky nemali proti Nemkám najmenšiu šancu

Najlepšími strelkyňami slovenského tímu boli so štyrmi gólmi Réka Bíziková a Vladimíra Bajčiová.

Zverenky trénera Pavla Streichera v prvom zápase na šampionáte prehrali s Maďarskom 29:35 a na konte zatiaľ nemajú ani bod.

Prvé tri tímy zo skupiny postúpia do hlavnej fázy šampionátu, štvrtý ešte bude hrať o konečné umiestnenie v tzv. Prezidentskom pohári.

E-skupina (Llíria):

Slovensko – Nemecko 22:36 (12:17)
Zostava a góly SR: Ivanicjová, Oguntoyová – Pócsiková 1, Lanczová 3, Rebičová, Trúnková 3, B. Bíziková 1, Bujnochová, R. Bíziková 4/3, Bajčiová 4/1, Holejová 2, Szarková 2, Štefániková 2, Popovcová, Hudáková, Dulinová.
Najviac gólov Nemecka: Grijseelsová 6, Schmelzerová a Stockschläderová po 5.
Rozhodovali: Bon-ok Koo, Seok Lee (obaja Kór. rep.), vylúčenia: 3:3, 7m hody: 4/3 – 3/2

Viac na túto tému: #slovenské hádzanárky #MS hádzanárok 2021