Slovenky bojovali o každú loptu, no vicemajsterky sveta nezaskočili

Slovenské hádzanárky prehrali vo svojom úvodnom vystúpení v 5. skupine druhej fázy kvalifikácie ME 2022 na palubovke favorizovaného Španielska 28:33.

06.10.2021 22:39

V meste Antequera doťahovali v druhom polčase náskok vicemajsteriek sveta, ale záver patril domácim hráčkam.

Najlepšou strelkyňou Sloveniek bola krídelníčka Réka Bíziková s deviatimi gólmi, Nikoleta Trúnková a Simona Szarková pridali po sedem.

Zverenky trénera Pavla Streichera sa najbližšie predstavia v nedeľu o 18.15 h v Topoľčanoch v súboji s Maďarskom, ktoré v stredu vyhralo doma nad štvrtým účastníkom skupiny Portugalskom 34:24.

Na budúcoročný európsky šampionát v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore si vybojujú postup prvé dva tímy z každej zo šiestich skupín.

Kvalifikácia ME 2022 hádzanárok – 5. skupina:

Španielsko – SLOVENSKO 33:28 (17:11)
Najviac gólov Španielska: Gonzalezová-Ortegová a Fernandezová po 6, Cabralová 5. Zostava a góly SR: Medveďová, Ivanicjová, Furgaláková – R. Bíziková 9/5, Szarková 7, Bujnochová 1, Trúnková 7, Popovcová 1, Lanczová 2, Pócsíková, B. Bíziková, Hudáková, Bajčiová, Holejová, Dulinová, Štefaniková 1. Rozhodovali: Backovič, Palačkovič (obaja Slovin.), vylúčenia: 5:4, 7m hody: 6/5 – 5/5

Slovenky mali výborný vstup do zápasu, brankárka Medveďová si pripísala úspešný zákrok pri úvodnom útoku súpera a góly Lanczovej, Szarkovej a Trúnkovej znamenali vo 4. minúte náskok hostiek 3:1. Španielky však trojgólovou šnúrou otočili skóre a potom od stavu 4:4 pridali päť presných zásahov za sebou.

SR Hádzaná reprezentácia ženy MS baráž Srbsko NRX Čítajte viac Krutý žreb: Slovenky budú hrať na MS proti Nemecku, Maďarsku a Česku

Za stavu 4:9 preto kouč Streicher reagoval oddychovým časom a vyburcoval svoj tím, keďže sériu troch tímových gólov zavŕšila v 19. minúte Szarková znížením na 7:10. Záver polčasu už bol v réžii domácich, ktoré išli do kabín so šesťgólovým plusom.

Slovenky po zmene strán pomaly ukrajovali z manka. Najskôr Trúnkova a Szarková skorigovali skóre na 13:17 a potom štyrikrát za sebou skórovala Réka Bíziková, ktorá tak v 40. minúte upravila na 17:19.

SR Hádzaná reprezentácia ženy MS baráž Srbsko NRX Čítajte viac Vďaka voľnej karte. Slovenky si druhýkrát v histórii zahrajú na MS

Tá istá hráčka v 47. minúte úspešnou sedmičkou dokonca znížila na rozdiel jediného gólu (22:23), ale zmazať náskok súpera sa už slovenskej ekipe nepodarilo. Španielky odskočili desať minút pred koncom na 27:23 a až do konca si potom udržiavali dostatočný odstup od súpera.