Prehra s Thajskom. Slovenky skončili na MS dvanáste

Slovenské volejbalistky obsadili na MS dievčat do 18 rokov v mexickom Durangu konečné 12. miesto.

30.09.2021 09:01
volejbal Foto:

Zverenky trénera Mareka Maličkého vo svojom záverečnom zápase na turnaji o 11. miesto prehrali s Thajskom 1:3.

Slovenky viedli v stretnutí 1:0, vo štvrtom sete 15:10, ale tajbrejk si napokon nevybojovali.

Kadetky SR spolu odohrali na svetovom šampionáte osem zápasov, zvíťazili trikrát – v základnej skupine nad Bulharkami (3:1) a Argentínčankami (3:1) a v skupine o umiestnenie nad Kanaďankami (3:1).

V základnej skupine nestačili na favorizované Rusky (0:3) a Brazílčanky (1:3), v osemfinále tesne prehrali s Rumunkami (2:3), v skupine 9.-12. v ďalšom tajbrejku s Argentínčankami (2:3) a na záver s Thajčankami (1:3).

MS kadetiek do 18 rokov

o 11. miesto

Thajsko – SLOVENSKO 3:1 (-22, 22, 19, 23)
Rozhodovali: Niewiarowská (Poľ.) a Setlhare (Botswana), 50 divákov.
Thajsko: Kanyanatová 5, Arisarová 2, Donphonová 21, Suchananová 6, Nannaphatová 11, Amphová 22, liberá Natthamonová a Kalyaratová (Pinyadová 2)
SR: S. Slivková 1, A. Fričová 9, Kartíková 2, Hašková 23, Valentová 10, Boledovičová 8, libero Justhová (Jozeková 0, Štermenská 1, Tamara Hrušecká 1, K. Slivková 2)

Marek Maličký, tréner SR 18: "Zápas sme začali veľmi dobre, kvalitným podaním sme držali súperky od siete a prinútili sme ich k jednoduchej hre, z čoho sme dokázali profitovať. Od druhého setu sa hra vyrovnala, Thajčanky bránili takmer všetko. Nedokázali sme sa presadiť tak ako v prvom sete, v ktorom sme získali 17 bodov útokom.

Miestami som mal pocit, že sú na ihrisku úplne všade, k tomu začali hrať veľmi pestro a variabilne v útočnej fáze hry. Dievčatá bojovali o každú loptu, veľa situácií sme dokázali ubrániť, no nepodarilo sa nám získať bod. Koncovka štvrtého setu bola veľmi tesná, avšak opäť pre Thajsko, a tak sa lúčime so šampionátom s krásnym 12. miestom."

Viac na túto tému: #Mexiko #MS #volejbal #SR U18