Prehra po sympatickom výkone. Slováci potrápili olympijského víťaza

Slovenskí volejbalisti prehrali vo svojom prvom vystúpení na ME v estónskom Talline. V piatkovom zápase C-skupiny nestačili na olympijských víťazov z Francúzska 0:3.

03.09.2021 20:40 , aktualizované: 22:58
Belgicko SR volejbal ME muži B Slovensko Belgicko Foto: ,
Peter Michalovič na archívnej snímke.

V ďalšom zápas nastúpia Slováci v sobotu o 15.00 SELČ proti Estónsku.

C-skupina
Francúzsko – Slovensko 3:0 (22, 20, 19)
Francúzsko: Chinenyeze 7, Toniutti 1, Ngapeth 17, Bultor 3, Patry 17, Clevenot 13, libero Grebennikov (Faure 1, Brizard 0). Tréner: B. Rezende.
Slovensko: Kriško 12, Mačuha 2, Michalovič 16, Paták 10, Krajčovič 3, F. Palgut 3, libero Ľ. Nemec (Pokopec 0, Ondrovič 0). Tréner: M. Kardoš.
Rozhodovali: Asipčik (Biel.) a Ovuka (Ukr.)

V prvom sete získali prvý bod Slováci, Francúzi sa neskôr dostali do vedenia 10:5. V koncovke za stavu 24:20 odvrátili Slováci dva setbaly, Francúzi premenili až tretí.

V druhom sete slovenskí reprezentanti viedli už 7:3, no ich súperi otočili skóre, neskôr sa ujali vedenia 11:9. Vďaka Patákovi bolo potom vyrovnané na 14:14, koncovku však opäť lepšie zvládol favorit.

Peter Michalovič Čítajte viac Zápas slovenských volejbalistov s Francúzmi sme sledovali ONLINE

Aj v treťom sete držali Slováci držali krok so svojim súperom. Hoci na začiatku prehrávali, neskôr bol stav nerozhodný 16:16. Potom Francúzi odskočili na rozdiel štyroch bodov a napokon získali set v pomere 25:19.

Marek Kardoš tréner SR: „Najväčší rozdiel bol v detailoch. Ale hrali sme dobre v obrane, to je fajn. Celkovo sme hrali s favoritom vyrovnanú partiu. Bolo vidieť, že sú zohratejší ako my. Treba uznať, že sme prehrali so súperom, ktorý bude hrať o medaily. My musíme ísť ďalej.“

Peter Michalovič, hráč SR: „Myslím, si, že sa nemusíme hanbiť, aj keď sme mali horšie pasáže, kedy sme mali hrať riskantnejšie. Dúfam, že sa zajtra takýmto chybám vyhneme.“

Šimon Krajčovič, hráč SR: „Podali sme dobrý výkon, boli sme dôstojný súper. Oni si to uhrali v koncovke. Museli hrať na sto percent, aby nás zdolali, nemohli si dovoliť poľaviť. Francúzi hrali lepšie v obrane.“

Taliani začali víťazne

Volejbalisti Talianska vstúpili do turnaja víťazne. V piatkovom zápase B-skupiny v Ostrave zdolali Bielorusko hladko 3:0. Jedným z rozhodcov stretnutia bol Slovák Igor Porvazník.

V zápase „slovenskej“ D-skupiny zdolali Nemci Chorvátov 3:0.