Skvelý obrat Milwaukee. Bucks vyhrali tretí zápas za sebou a majú mečbal

Basketbalisti Milwaukee sú krok od prvého titulu v NBA od roku 1971. V piatom zápase finále zvíťazili na palubovke Phoenixu 123:119 a v sérii vedú 3:2. Šiesty duel je na programe v noci na stredu na pôde Bucks.

18.07.2021 07:11
Milwaukee Bucks Foto: ,
Radosť basketbalistov Milwaukee Bucks v piatom zápase finále NBA.

Hostia prehrávali po prvej štvrtine o šestnásť bodov, ešte do polčase však stihli otočiť a po tretej dvanásťminútovke už mali výhodu o desať bodov.

Pod triumf sa podpísala najmä trojica Jannis Antetokounmpo, Jrue Holiday a Khris Middleton, ktorá sa postarala dovedna o 88 bodov. Antetokounmpo ich dosiahol 32, pridal 9 doskokov a 6 asistencií.

Middleton sa blysol 29 bodmi a Holiday 27 s 13 asisten­ciami. Dvojciferný počet bodov pridal aj Pat Connaughton, ktorý prispel 14 bodmi.

Phoenix opäť prehral zápas napriek vedeniu. V predchádzajúcom dueli však prišiel o víťazstvo až v závere. Opäť bol jeho hlavným ťahúňom Devin Booker, ktorý druhýkrát za sebou pokoril 40-bodovú hranicu.