Clippers sa nevzdávajú, potiahol ich skvelý George

Basketbalisti Los Angeles Clippers znížili stav finálovej série play off Západnej konferencie NBA na 1:2 na zápasy, v piatok zdolali na domácej palubovke Phoenix Suns 106:92.

25.06.2021 07:07
Suns Clippers Basketball Foto: ,
Paul George (LA Clippers) a Jae Crowder (Phoenix) počas tretieho zápasu semifinále NBA.

Víťazov viedol Paul George, ktorý zaznamenal 27 bodov a 15 doskokov. Štvrté stretnutie je na programe v noci na nedeľu o 3.00 SELČ.

Duel sa rozhodol v druhom polčase, po prvom ešte viedli hostia 48:46. V tretej štvrtine však Clippers zaznamenali šnúru 21:3 a vedenie už nepustili.

Phoenixu nepomohol k úspechu ani návrat stredného rozohrávača Chrisa Paula, ktorý nehral úvodné dve stretnutia pre pozitívny test na koronavírus.

Pripísal si 15 bodov a 12 asistencií. Domáci ubránili tradičného lídra Suns Devina Bookera na 15 bodoch, strelecky najúspešnejší za hostí bol pivot DeAndre Ayton s 18 bodmi.