Utah v súboji o čelo ligy ušiel Phoenixu. Jokič sa dostáva do ohromnej formy

Basketbalisti Utahu Jazz si upevnili vedúcu pozíciu v NBA, keď v noci na štvrtok zdolali San Antonio 126:94. Najlepším strelcom duelu bol v drese domácich Jordan Clarkson z pozície náhradníka s 30 bodmi.

06.05.2021 09:23
Jordan Clarkson Foto: ,
Jordan Clarkson z Utahu Jazz.

Utah úspešne bojuje o najvyššie nasadenie v play off, hoci mu chýbajú kľúčoví hráči základnej zostavy Donovan Mitchell a Michael Conley.

„Dnes nám to naozaj išlo. Dobre sme čítali hru. Robili sme dobré rozhodnutia, vedeli sme kedy vystreliť, kedy prihrať a kedy urobiť nájazd,“ vyjadril spokojnosť podľa TSN tréner Utahu Quin Snyder.

Utah vedie o jeden duel pred Phoenixom, ktorý prehral v Atlante 103:135. Za víťazných Hawks nastrieľalo až sedem hráčov dvojciferný počet bodov. Najviac Clint Capela, ktorý k 18 bodom pridal aj 10 doskokov. Atlante patrí piate miesto na východe o pol zápasu za New Yorkom.

Hráči Phoenixu deň predtým úspešne zvládli predĺženie v Clevelande, no v Atlante im chýbali sily najmä v záverečnej štvrtine, ktorú prehrali 15:38 a ukončili päťzápasovú víťaznú šnúru.

„Proti jednému z najlepších tímov ligy sme museli hrať s energiou a intenzitou celých 48 minút. Bola to pre nás veľká výzva a myslím si, že sme odviedli skvelú prácu,“ povedal taliansky veterán v službách Atlanty Danilo Gallinari, jeden zo štyroch hráčov Hawks, ktorý mal na konte 14 bodov.

Vedúci tím Východnej konferencie Philadelphia 76ers si hladko poradil s Houstonom 135:115 na súperovej palubovke a zaznamenal šiestu výhru v rade. Joel Embiid viedol svoj tím 34 bodmi, potreboval na ne iba 25 minút strávených na ihrisku. Sixers vedú už o dva zápasy pred Brooklynom.

Týždeň pred koncom základnej časti sa dostáva do ohromnej formy Nikola Jokič. Už istý účastník play off Denver vďaka nemu rozhodol súboj s New Yorkom už v prvej štvrtine, ktorú vyhral 34:12 a srbský pivot v nej zaznamenal 24 zo svojich 32 bodov. Denver napokon triumfoval 113:97.

Milwaukee si pripísalo štvrté víťazstvo v sérii, keď o bod vyhralo doma nad Washingtonom. Za Philadelphiou je na východe o dve stretnutia, na druhý Brooklyn stráca iba jeden duel. Wizards držia posledné postupové miesto do play in o tri zápasy pred Torontom, proti ktorému nastúpia v noci na piatok.

NBA – sumáre:

ORLANDO MAGIC – BOSTON CELTICS 96:132 (27:39, 18:24, 30:37, 21:32)
najviac bodov: Wagner a Bacon po 20, Bamba 19 (15 doskokov) – Walker 32 (6 trojok), Tatum 27, Fournier 18

CLEVELAND CAVALIERS – PORTLAND TRAIL BLAZERS 105:141 (28:29, 29:38, 23:35, 25:39)
najviac bodov: Love 18, Wade 16, Sexton 15 – Lillard 32 (6 trojok), Kanter 18 (13 doskokov), Carmelo Anthony 16

ATLANTA HAWKS – PHOENIX SUNS 135:103 (42:38, 25:27, 30:23, 38:15)
najviac bodov: Capela 18 (10 doskokov), Trae Young (12 asistencií), Bogdan Bogdanovič, Gallinari a L. Williams po 16 – Booker 30, Mikal Bridges 18, Paul 9

INDIANA PACERS – SACRAMENTO KINGS 93:104 (26:30, 21:26, 21:29, 25:19)
najviac bodov: Sabonis 17 (13 doskokov), LeVert 14, McDermott, McConnell a Kelan Martin po 11 – Bagley 31 (12 doskokov), Wright 23, Hield 16

HOUSTON ROCKETS – PHILADELPHIA 76ERS 115:135 (30:39, 33:36, 28:33, 24:27)
najviac bodov: Olynyk 27 (11 doskokov), Kenyon Martin 23 (10 doskokov), A. Lamb 22 – Embiid 34 (12 doskokov), Milton 19, T. Harris 15

MILWAUKEE BUCKS – WASHINGTON WIZARDS 135:134 (29:37, 42:34, 32:24, 32:39)
najviac bodov: Jrue Holiday 29, Antetokunmpo 23, DiVincenzo 19 (5 trojok) – Beal 42, Westbrook 29 (17 asistencií, 12 doskokov), Bertans 13

MINNESOTA TIMBERWOLVES – MEMPHIS GRIZZLIES 135:139 (29:33, 34:40, 40:34, 32:32)
najviac bodov: Edwards 42 (8 trojok), Towns a Russell (14 asistencií) po 22 – Morant 37 (10 asistencií), Bane 22, Anderson 20

DENVER NUGGETS – NEW YORK KNICKS 113:97 (34:12, 30:31, 25:26, 24:28)
najviac bodov: Jokič 32 (12 doskokov), Rivers 25, M. Porter 17 – Quickley 18, Randle, Bullock, Barrett a Rose po 14

UTAH JAZZ – SAN ANTONIO SPURS 126:94 (38:26, 28:16, 34:21, 26:31)
najviac bodov: Clarkson 30, Bojan Bogdanovič 24, Ingles 14 – Šamanič 15, Vassell a Eubanks po 14