Zlepšený výkon. Slováci potrápili Chorvátov

Slovenskí hádzanári prehrali vo štvrtkovom zápase Euro Cupu s Chorvátskom 23:26. Po piatich odohratých stretnutiach sú v tabuľke bez bodu poslední.

29.04.2021 20:18
HÁDZANÁ: Slovensko - Taliansko Foto: ,
Hádzanári Slovenska.

Slováci nastúpili proti rovnakému súperovi aj v stredu v rámci dohrávky 1. kola a prehrali 24:32. Oba zápasy sa uskutočnili po dohode vo Varaždine. Slováci v odvete predviedli bojovný výkon a v priebehu duelu trikrát viedli o tri góly.

Euro Cup hrajú paralelne s kvalifikáciou ME 2022 istí účastníci budúcoročného európskeho šampionátu – Slovensko a Maďarsko ako jeho organizátori a Španielsko a Chorvátsko ako finalisti predchádzajúcich ME. Zverenci Petra Kukučku uzavrú účinkovanie v súťaži v sobotu 1. mája v Llírii pri Valencii proti Španielsku (21.00 h).

5. kolo Euro Cupu:
Chorvátsko – Slovensko 26:23 (12:13)
Najviac gólov Chorvátska: Pavlovič 5, Lučin 5/1, Šebetič 3
Zostava a góly SR: Paul, Žernovič – Hruščák 7/3, Korbel, Macháč 1, Rečičár, Kancel, Prokop 1, Ďuriš 3, Péchy 2, Kováčech, Bogár 2, L. Urban 4, Kalafut, Slaninka 3, Mikita.
Rozhodovali: Božinovski, Načevski (obaja Sev. Maced.), vylúčenia: 2:3, 7m hody: 3/2 – 3/3

Slováci prehrávali po dvoch minútach 0:2, no súperovi nedovolili väčší „trhák“. V 7. minúte dokázali vyrovnať, hoci sa Chorváti opäť dostali do vedenia, hostia s nimi držali krok.

V 22. minúte viedli domáci 10:7, ale Slovákom parádne vyšiel záver polčasu a vďaka dobrej defenzíve dokázali otočiť stav na 13:12 vo svoj prospech.

V druhom dejstve pokračovali Slováci v skvelom výkone a vypracovali si náskok 18:15, trojgólové vedenie si udržiavali až do 46. minúty. Potom Chorváti opäť prevzali iniciatívu, v 50. minúte vyrovnali a v závere využili chybu Slovákov, strelili dva rýchle góly a vybojovali víťazstvo 26:23.

Viac na túto tému: #hádzaná