Komárno pretlačilo Myjavu a oslavuje premiérový titul

Volejbalisti Rieker UJS Komárno vybojovali svoj premiérový majstrovský titul v extralige.

07.04.2021 19:57
SR volejbal muži extraliga finále 4 Myjava... Foto: ,
Momentka z finále play off volejbalovej extraligy mužov Rieker UJS Komárno - TJ Spartak Myjava.

Vo štvrtom stretnutí finále play off zdolali v stredu doma TJ Spartak Myjava za 73 minút jednoznačne 3:0 a v sérii triumfovali 3:1 na zápasy.

Ziskom titulu dosiahli zverenci trénera Robina Pěluchu najväčší úspech v klubovej histórii, doteraz nimi boli extraligové striebro a triumf v Slovenskom pohári z roku 2015. Matej Kubš a Peter Kašper z víťazného tímu majú v kariére na konte už sedem titulov v slovenskej extralige.

Myjavčania sa vo svojej 16. sezóne v najvyššej súťaži prvýkrát prebojovali do finále. K trom bronzom z rokov 2000, 2001 a 2014 teraz tím kouča Martina Pipu pridal striebro.

Prvý set vyhrali domáci za 25 minút, keď si od stavu 14:14 pripísali štyri lopty za sebou a získali rozhodujúci náskok.

V druhom Myjava otočila z 3:7 na 8:7, neskôr viedla aj 18:15, ale koncovka už patrila Komárnu. Domáci potom v treťom dejstve odskočili súperovi na 14:7 a zápas suverénne doviedli do víťazného konca.