Lakers sa bez Jamesa trápili, dráma v New Yorku

Basketbalisti Los Angeles Lakers sa nedokázali vyrovnať s absenciou zraneného LeBrona James a v súboji popredných tímov Západnej konferencie NBA podľahli na palubovke Phoenixu Suns 94:111.

22.03.2021 08:32
NBA Foto: ,
Chris Paul (PHX), Dennis Schroder (LAK).

Za víťazov dali zhodne 26 bodov Deandre Ayton a Devin Booker. Najlepším strelcom Lakers bol Montrezl Harrell, ktorý začal stretnutie na lavičke a nazbieral 23 bodov a 10 doskokov.

Líder Východnej konferencie Philadelphia 76ers vyhral iba tesne na palubovke New Yorku Knicks 101:100 po predĺžení.

Rozhodol o tom Tobias Harris 5,3 sekundy pred koncom dodatočnej päťminútovky, keď premenil dva trestné hody.

Indiana zvíťazila na palubovke Miami 109:106 po predĺžení a domácim uštedrila tretiu prehru za sebou.

Hráčom Houstonu sa opäť nepodarilo prelomiť dlhú nepriaznivú sériu a na domácej palubovke podľahli Oklahome 112:114. Rockets natiahli najhoršiu šnúru prehier v histórii klubu už na dvadsať duelov.

NBA
Brooklyn – Washington 113:106, Cleveland – Toronto 116:105, Detroit – Chicago 86:100, New York – Philadelphia 100:101 pp, Phoenix – Los Angeles Lakers 111:94, Portland – Dallas 92:132, Miami – Indiana 106:109 pp, Houston – Oklahoma City 112:114, Denver – New Orleans 108:113, Boston – Orlando 112:96