Na ôsmy pokus to vyšlo. Prešovčania majú prvú výhru

Hádzanári Tatrana Prešov zaznamenali v 8. kole B-skupiny Európskej ligy prvé víťazstvo.

16.02.2021 23:18
SR Hádzaná EL 8.kolo muži Prešov Lisabon POX Foto: ,
Na snímke s loptou Oliver Rábek (Tatran Prešov), za ním vľavo Joel Riberio a vpravo Darko Djukič (Sporting Lisabon) v zápase 8. kola skupinovej fázy EL mužov v hádzanej Tatran Prešov - Sporting Lisabon.

Na domácej palubovke zdolali portugalský Sporting CP 24:21, hoci v zápase prehrávali aj o päť gólov (4:9).

Po zisku prvých dvoch bodov sú naďalej na poslednom 6. mieste tabuľky. Ďalší zápas Európskej ligy odohrajú už v najbližší piatok 19. februára na palubovke rumunského Dynama Bukurešť.

EL, B-skupina – 8. kolo

Tatran Prešov – Sporting CP 24:21 (12:13)
Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti – Hernandez 6, Santos 4, Grzentič 4, Jaballah 4, Rábek 3, Pacheco 1, Rečičár 1, Michalka 1, Fech, Hozman, Carapkin, najviac gólov Sportingu: Veitia Valdez 5, Rocha, Schöngarth a Djukič po 4. Rozhodovali: Andorka, Hucker (obaja Maď.), TH: 4/4 – 3/2, vylúčení: 2:2.

Prešovčania nezachytili úvod a od prvých minút museli sťahovať manko súpera. Ten im po góle Djukiča v 15. minúte odskočil na päť gólov – 4:9, no nevzdali sa a Grzentič vyrovnal na 11:11. Prvý polčas síce vyznel pre hostí 12:13, no druhý patril Prešovčanom.

Gól Tavaresa v 37. minúte znamenal dvojgólový náskok Sportingu (16:18), avšak Tatran sa tromi gólmi dostal do najtesnejšieho náskoku.

Aj vďaka zlepšenej hre v obrane ho domáci postupne navýšili a v závere nedovolili súperovi zdramatizovať zá­pas.

Ďalšie výsledky B-skupiny
Dynamo Bukurešť – Kristianstad 28:29 (14:12), Füchse Berlín – Nimes 34:34 (16:17)