Pán prsteňov. Brady vyhral ďalší Super Bowl, tentoraz s Tampou

Hráči Tampy Bay Buccaneers triumfovali v Super Bowle LV. Vo finále najprestížnejšej ligy amerického futbalu NFL na domácom štadióne zdolali obhajcov Kansas City Chiefs jednoznačne 31:9 a získali druhú Trofej Vincea Lombardiho.

08.02.2021 06:23
USA Americký futbal NFL Super Bowl LV Tampa Kansas Foto: ,
Hrdinova Super Bowlu LV: Rob Gronkowski a Tom Brady.
debata (2)

Na titul premenili aj svoju jedinú predchádzajúcu finálovú účasť pred osemnástimi rokmi.

Legendárny rozohrávač Tom Brady nastúpil vo veku 43 rokov na jubilejný desiaty Super Bowl a rekordný siedmykrát sa radoval z víťazstva.

Predchádzajúcich šesť trofejí vybojoval v drese New England Patriots, Tampu doviedol k titulu hneď v premiérovej sezóne v novom pôsobisku.

Super Bowl LV
Tampa Bay Buccaneers – Kansas City Chiefs 31:9 (7:3, 14:3, 10:3, 0:0)

Tampa viedla v prvej štvrtine 7:3 a mala šancu na ďalší touchdown, ale neskórovala ani na štvrtý pokus a z nádejného driveu nevyťažila žiadny bodový zisk.

Vynahradila si to v druhom dejstve, keď sa po sérii chýb a faulov Kansasu udržala na lopte a rovnako ako pri úvodnom touchdowne sa zopakovala spolupráca Bradyho a Roba Gronkowského.

Ďalší TD pridali Buccaneers šesť sekúnd pred polčasovou prestávkou, Brady tentoraz našiel v end zóne Antonia Browna.

Chiefs odštartovali druhý polčas field goalom z 52 yardov, súper však kontroval už svojím štvrtým touchdownom v zápase a pridal aj field goal a po tretej štvrtine viedol luxusným náskokom 31:9.

Obranca Tampy ani v záverečnej časti nedovolila Kansasu, ktorý v základnej časti viedol celú ligu s bilanciou 14–2, pomýšľať na comeback a skóre sa už nezmenilo.